Jönnek a magyar sikerek: Verrasztó Dávid döntős 400 méter vegyes úszásban a tokiói olimpián – Frissítés

Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen a negyedik idővel bejutott a fináléba a tokiói olimpia úszóversenyeinek nyitónapján.

A 32 éves magyar versenyző szombaton 4:09.80 perces idővel futamában a harmadik lett. Ugyanott Bernek Péter 4:12.38 perces egyéni csúccsal a hatodik, összesítésben pedig a 13. helyen zárt.

A szám döntőjét vasárnap magyar idő szerint 3.30 órakor rendezik.

VÍVÁSBAN IS JÓK VAGYUNK

SEBESTYÉN DALMA SAJNOS NEM JUTOTT BE AZ ELŐDÖNTŐBE

Sebestyén Dalma a 27. helyen végzett, így nem jutott elődöntőbe 100 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyeinek szombati nyitónapján. A győriek 24 éves versenyzője egyéni legjobbjától (58.85) közel egy másodperccel elmaradva, 59.79 másodperccel futamában a harmadik lett.

A leggyorsabb a kínai Csang Csü-fej és az ausztrál Emma McKeon volt holtversenyben, 55.82 másodperces idővel, amely nem sokkal marad el a címvédő svéd Sarah Sjöström 55.48 másodperces világcsúcsától.

Borítókép: MTI/Kovács Tamás