A Meskov Breszt után a Fradit is rommá vertük

Már megint nem volt kérdés, a K&H férfi kézilabda ligában a Ferencváros otthonában 21-10-es félidő után 36-26-ra nyert a Pick Szeged. Két napja tükörsimán verte a Pick a fehérorosz Meskov Breszt csapatát, a sor most a Fradin volt. Szériában vannak a srácok, nem is kicsit.

Ferencvárosi TC–PICK Szeged 26–36 (10–21)
K&H férfi kézilabda liga, 4. forduló, Budapest, Elek Gyula Aréna, 600 néző. Vezette: Bóna, Földesi.
FTC: Győri – Bujdosó 2/1, Mikita 1, Debreczeni 2, Nagy B. 1, Füzi 3, Kovacsics 2. Csere: Ónodi Jánoskúti 6/2, Andelic, Pordán 1, Bognár, Prainer 5, Imre 2/1, Turák, Bohács 1. Vezetőedző: Horváth Attila.
PICK Szeged: Mikler – Sostaric 2, Tönnesen 4, Bombac 2, Bánhidi 2, Mackovsek 5, Frimmel 4/2. Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Radivojevics 2, Rosta 5, Blonz 6, Bodó 2, Garciandía, Martins, Rea 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: – ill. 2 perc
Hétméteres: 6/4, ill. 2/2

Izmosan kezdett a Szeged, Bombac és Sostaric talált a kapuba, Mikler remekelt, a 16. percben már néggyel vitt a Tisza parti különítmény, ekkor időt kértek a hazaiak, de minek: újabb négy gólt vertünk be nekik, 14-6 lett az állás. A 28. percben már tíz góllal lépett el a Pick, Alexander Blonz okos szélső találata után 19-9 volt az állás, sőt, a félidőre már 21-10 – zel mentünk ki. A második félidőben gyakorlatilag csakis annyi dolga volt a szegedieknek, hogy tartsák az előnyt, ez össze is jött, a végén 36-26-ra nyert a Pick Szeged. Szevasz, Fradi.

Legközelebb október 14-én, másfél hét múlva a Bajnokok Ligájában hazai pályán a norvég Elverum Handball ellen lép pályára a dreamteam.

Forrás: Pickhandball.hu