Tarolt az Evezős EB “B” döntőjén a magyar nyolcas, a csapat fele szegedi!

Masszív fölénnyel nyerte meg a Münchenben megrendezett Evezős EB “B” döntőjét a férfi nyolcas, ezzel a 7. helyen zárták szereplésüket. Dagad a mellkasunk a büszkeségtől, a csapatból négy sportoló szegedi!

27 nemzet 500 sportolójával tartották meg a 19 év alattiak kontinensviadalát a müncheni ifi Evezős EB-n. A magyar csapat 7 versenyszámban indult, összesen 31 fiatal evezősünk állt rajthoz. A Harsányi Orsolya, Angyal Zsófia, Balázs Szonja, Fazekas Fanni és kormányos: Majsa Klaudia alkotta egység az olaszok és a németek mögött ért célba Münchenben. Férfi négyesünk az ötödik lett, nyolcasunk és női négypárunk, valamint kettesünk B döntőt nyert.

Ami szegedi szempontból abszolút izgalmas versenyszám volt:

A férfi nyolcasok B döntőjét nagy fölénnyel nyerte a Szabó Zétény József, Árvai Péter, Kósa András, Nagy Gergely Zoltán, Kunstár Simon, Nagyszokolyai Áron, Gosztola Balázs, Kovács Sándor, Belán Bendegúz alkotta csapat, szívből gratulálunk a nyolcasnak és felkészítőjüknek, Dani Zsoltnak!

Az EB összes eredményét IDE kattintva találod!

Fotók és forrás: Magyar Evezős Szövetség