Győzött a PICK és a Szedeák, pontot szereztek a szegedi vízilabdások

Behúztuk, behúztuk, és egy kicsit még ezt is behúztuk. Az első kijelentés az OTP Bank – Pick Szeged, a második a Naturtex-SZTE Szedeák, a harmadik pedig a ZUE.hu Szegedi Vízilabda Egylet szombati meccseire vonatkozott, a felsorolásban lévő első két csapat ugyanis győzelemmel, a harmadik pedig egy pontszerző döntetlennel tért haza Szegedre.

Magabiztosan nyert a Budakalász otthonában, a K&H férfi kézilabda ligában az OTP Bank – PICK Szeged. Bodó Richárd és Luka Stepencic sérülés miatt hiányzott, Frimmel szabadnapos volt, azonban a kékben pompázó gólzáport ez sem gátolta, egy 16-13-as félidő után 1 góllal, 37-23-ra győzött a csütörtökön már hazai pályán, a német THW Kiel ellen játszó szegedi különítmény.

CYEB Budakalász – OTP Bank – PICK Szeged 23-37 (13-16)
K&H férfi kézilabda liga, 14. forduló, Budakalász Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Budakalász: Váczi – Varjú 1/1, Sinkovits 4, Mikhalin 3, Juric-Grigic 3, Kiss B. 1, Berényi 2. Csere: Gjorgjeski (kapus), Dávid, Tyiskov 1, Koncz 5, Papp 2. Maracskó, Tóth Sz. 1, Szakács. Vezetőedző: Csoknyai István.
OTP Bank – PICK Szeged: Mikler – Bombac 4, Garciandía 1, Gaber, Bánhidi 6, Szita 5, Blonz 1. Csere: Alilovic 1 (kapus), Radivojevics 3, Tönnesen 4, Rosta 1, Mackovsek 6, Martins, Sostaric 5/3.  Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc
Hétméteres: 2/1, ill. 3/3

Izgalmas meccset vívott a pénteken nevet váltó Zue.hu Szegedi VE. Nehezen kezdtek a Kaposvár otthonában, egy 5-2 – es első negyedet követően, az utolsó etapig űzték a házigazdákat, majd két perccel a vége előtt Bóbis Botond adott remek labdát Baj Marcinak, aki a kapuba talált, egyenlítettek a szegediek, a vége egy 11-11 – es döntetlent hozott.

Kaposvári VK-Zue.hu Szegedi VE 11-11 (5-2, 3-4, 3-3, 0-2)
E.ON OB I., 14. forduló, Kaposvár, 200 néző.
Kaposvár: Csoma – Kakstedter, Petrovski, Berta, Juhász-Szelei, Takács, Horváth Á. Csere: Langiewicz, Szatmári, Palatinus, Vörös, Pellei F., Aranyi. Vezetőedző: Surányi László.
Zue.hu Szegedi VE: Molnár D. – Bóbis, Lakatos, Baj Horváth Zs., Kürti, Boros. Csere: Kardos, Tóth Gy., Kasza, Vékony, Leinweber. Vezetőedző: Kiss Csaba.

Tízpontos előnyből tért vissza a Sopron, akik a Novomatic Arénában fogadták a szegedieket. Fordulatos volt a meccs, amelynek fináléjában végül Washington triplájával szerezte meg a győzelmet a Naturtex-SZTE-Szedeák.

Sopron KC–Naturtex-SZTE-Szedeák 71–75 (23–23, 20–17, 10–20, 18–15)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 20. forduló. Sopron, Novomatic Aréna, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Kapitány, Ádám.
Sopron: Joseph 4, Shine 6, Valerio-Bodon 8/6, Barnett 10/6, DURHAM 17. Csere: Jones 13/3, Takács 6/6, Molnár 2, Supola 5/3, Csendes, Sitku. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 20/6, Polányi 5/3, Nicholson 17/3, Bognár 6, Roberson 7. Csere: PERSON 15/6, Balogh 3, Kerpel-Fronius 2. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Forrás: Zue.hu Szegedi VE, OTP Bank – Pick Szeged, Naturtex-SZTE Szedeák