Mindenmás

Napi pakk: helló, június! Gyönyörű napsütéses időben, és 30 fokban indulhat a jubileumi Deja Vu Fesztivál Szegeden

Helló, június, úgy vártunk már! 30 fok közeli jó idővel és sok napsütéssel robban be a nyár Szegeden. Az előrejelzések szerint csapadéktól sem kell tartanunk, így szuper időjárás mellett vághatjuk magunkat retró-stílusba, hiszen ma startol a Deja Vu Fesztivál városunkban! Mindezek mellett ma van a Szülők Világnapja, és Morgan Freeman születésnapja is. Főzd le a jó forró kávét, itt a Napi pakk, minden fontos reggeli információval!

NÉVNAPOSOK ÉS A SZÜLŐK VILÁGNAPJA

Nagyon boldog névnapot nektek:

 • Tünde,
 • Angéla,
 • Jusztin,
 • Konrád,
 • Paulina,
 • és Tündér!

Érdekesség, hogy 86 évvel ezelőtt, ezen a napon született Morgan Freeman amerikai színész (Miss Daisy sofőrje, hetedik) és ma van a Szülők Világnapja is! Az ENSZ kezdeményezte a Szülők Világnapjának ünneplését. A rendezvény célja a szülők áldozatos, kitartó és szeretetteljes munkája előtti tisztelgés.

GYÖNYÖRŰ NAPSÜTÉSSEL KÖSZÖNT RÁNK A JÚNIUS

Csütörtökön, a nyár első napján sok-sok napsütésre van kilátás Szegeden. Az előrejelzések szerint a déli tájakon elszórtan zápor, zivatar is kialakulhat. A szél csak zivatarok környezetében támadhat fel. Hajnalra helyenként pára, köd képződhet. Délután 30 fokra készülhetünk városunkban.

MA RETRÓBA VÁGJA MAGÁT SZEGED, INDUL A DEJA VU FESZTIVÁL

Újra benépesül az ország retro-rajongóival az Újszegedi Partfürdő Szegeden, hiszen ma ismét megnyitja kapuit Magyarország legnagyobb háromnapos retró fesztiválja a 90-es, és 2000-es évek legendáival: startol a jubileumi, 10. Deja Vu Fesztivál Szegeden. A mai repertoár így fest:

 • a nagyszínpadon 17:00-kor Bigiboy kezd,
 • majd 18:30-kor Dj. Dominique csapatja,
 • 19:45-kor lép színpadra a Safri Duo,
 • 20:00-kor a Modern Talking frontembere Thomas Anders,
 • 22:15-kor pedig az Eiffel 65.

Minden egyéb részlet itt:

AKCIÓ AZ OKTATÁSÉRT SZEGEDEN

“NEM az erőszakra, NEM a státusztörvényre! A kormány olyan új törvényt tervez elfogadni, amivel bosszút áll a pedagógusokon és a diákokon. Ezt nem hagyhatjuk” – áll a Facebookon megjelent eseményben, melyben arra hívták fel a figyelmet, hogy június 1-jén az ország számos pontján fognak egyetlen nagy, tömeges akciót szervezni az oktatásért. Szegeden a Dugonics térre várják a demonstrálókat. Mutatjuk, mikor:

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb