Mindenmás

Napi pakk: esőt és felhőket hoz ma a hidegfront Szegedre, a matematika vizsgákkal folytatódik az érettségi

Habár nyárias melegre számíthatunk ma is Szegeden, egy hidegfront éri el térségünket, mely esőt és felhőket hoz városunkba, érdemes lesz tehát az esernyődet odakészíteni. Ma folytatódnak az érettségi vizsgák, matematikából adnak számot a tudásukról a diákok. Nagy kalappal minden érettségizőnek, mi pedig szállítjuk nektek a legfrissebb híreket, kezdetnek itt a Napi pakk, minden hasznos infóval reggelre!

MAI NÉVNAPOSOK

Boldog névnapot kívánunk minden kedves Gizella, Szaniszló, Dalma, Napóleon, Bendegúz és Germán nevű Olvasónknak!

EZEN A NAPON TÖRTÉNT

 • 74 éve nyitották meg a Ferihegyi Repülőteret, a mai Liszt Ferenc Repülőtér elődjét.
 • 58 éve született Pintér Attila válogatott labdarúgó, hátvéd, labdarúgóedző, szövetségi kapitány.
 • 41 éve halt meg Romhányi József, “a rímhányó” író, költő (Frédi és Béni magyar szöveg, Mézga család írója), érdemes művész.

MA EGY HIDEGFRONT HOZ ESŐT ÉS FELHŐKET VÁROSUNKBA

Kedden egy hidegfront hatására erősen megnövekszik a felhőzet Szegeden, és több helyen várható eső, záporok, zivatarok kialakulása térségünkben. Néhol heves zivatar is előfordulhat jégesővel, felhőszakadással, viharos széllökésekkel.

MA A MATEMATIKA VIZSGÁKKAL FOLYTATÓDIK AZ ÉRETTSÉGI

Országosan május 3-án, reggel 8:00 órától vette kezdetét az érettségi vizsgaidőszak. Pénteken a nemzetiségi nyelv és irodalom tantárgy nyitja az írásbelik sorát, Csongrád-Csanád vármegyében 1 fő szerb nyelvből vizsgázik ezen a napon. Ezek mellett:

 • hétfőn magyar nyelv és irodalomból vizsgáztak a tanulók,
 • kedden, azaz ma matematikai,
 • szerdán történelmi,
 • csütörtökön német nyelvi,
 • pénteken pedig angol ismereteiket bizonyíthatják majd.

MA IS FOLYTATJÁK A VÁROSTAKARÍTÁST

A Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. és a Szegedi Közlekedési Kft. 2024. május 6. és 2024. május 9. között közös várostakarítási munkát szervez. Az érintett útszakaszokon a munkavégzések alatt reggel 06:00 és délután 13:00 óra között időszakos forgalom lassításra és forgalom terelésekre kell számítani, valamint parkolási tilalom lesz érvényben, tudatta a Szegedi Közlekedési Kft.

2024.05.07. (kedd):

 • Takarítás I. ütem – Tabán utca – PARKOLNI TILOS 05.07-én reggel 06:00 órától 13:00-ig.
 • Takarítás II. ütem – Molnár utca és Csaba utca – PARKOLNI TILOS 05.07-én reggel 06:00 órától 13:00-ig.
 • Takarítás III. ütem – Felső Tisza-part belső és Etelka sor belső – PARKOLNI TILOS 05.07-én reggel 06:00 órától 13:00-ig.
 • Takarítás IV. ütem – Kereszttöltés utca belső – PARKOLNI TILOS 05.07-én reggel 06:00 órától 13:00-ig.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb