Remekeltek az MVM Szeged VE növendékei: éremesővel zárták a maraton kajak-kenu országos bajnokságot

Remekeltek a maraton kajak-kenu országos bajnokság zárónapján az MVM Szeged VE növendékei Győrben, ugyanis az OB utolsó napján a klub tehetségei összesen 8 versenyszámban szereztek bajnoki címet – közölte a Szegedi Vízisport Egyesület.

Egyesben Dobó Maja, Kis Boróka és Juhász-Csordás Krisztián lett aranyérmes, rajtuk kívül a Zsólyomi Szonja-Kéri Anna Réka, a Hingl Luca-Szitó Rózsa, a Túri Anna-Virág Laura és a Mágori Hunor-Bereznai Ákos Imre páros nyert, míg a nyolcadik győzelem a Csamangó Bercel-Herédi Dávid-Mészáros Milán-Török Máté alkotta fiú kajaknégyes nevéhez fűződik. Az MVM Szeged összesen 8 arany-, 10 ezüst- és 4 bronzérmet nyert vasárnap, valamint több értékes helyezést is begyűjtött. Mutatjuk a dobogósokat:

Aranyérmesek:

• Dobó Maja – MC1 Női Gyermek U10-U11 5 km Döntő I.
  • Zsólyomi Szonja-Kéri Anna Réka – PC2 Női Gyermek U10-U12 5 km Döntő I.
  • Hingl Luca-Szitó Rózsa – MK2 Női Gyermek U10 5 km Döntő I.
  • Túri Anna-Virág Laura – PC2 Női Kölyök U13 5 km Döntő I.
  • Juhász-Csordás Krisztián – C1 Férfi Kölyök U13 10 km Döntő I.
  • Mágori Hunor-Bereznai Ákos Imre – PC2 Férfi Kölyök U13 10 km Döntő I.
  • Csamangó Bercel-Herédi Dávid-Mészáros Milán-Török Máté – MK4 Férfi Gyermek U11 5 km Döntő I.
  • Kis Boróka – C1 Női Kölyök U13 5 km Döntő I.

Ezüstérmesek:

• Laczi Máté – MC1 Férfi Gyermek U12 5 km Döntő I.
  • Kelemen Zita – K1 Női Kölyök U13 10 km Döntő I.
  • Molnár Csoma – C1 Férfi Kölyök U13 10 km Döntő I.
  • Molnár Márk-Bari Márton-Lippai Kornél Dezső-Kovács Máté – MK4 Férfi Gyermek U12 5 km Döntő I.
  • Kasza Patrik-Kasza Penton – MK2 Férfi Gyermek U10 5 km Döntő I.
  • Kertész Sándor – MC1 Férfi Gyermek U10 5 km Döntő I.
  • Gara Imre-Gara Mihály-Belhanafi Amin-Pálinkó Gyula – TC4 Vegyes Gyermek U10-U12 5 km Döntő I
  • Bíró Panni-Molnár Lily-Tóth Lili-Terhes Dóra – MK4 Női Gyermek U12 5 km Döntő I.
  • Náday Mátyás-Tóth Ronel-Varga Dávid-Vlek Balázs – MK4 Férfi Gyermek U10 5 km Döntő I.
  • Csadon Iringó Maja – MC1 Női Gyermek U12 5 km Döntő I.