A Maty-éren és Bulgáriában is remekeltek az MVM Szegedi VE evezősei, rengeteg érmet és ifi világbajnoki címeket is szereztek

Javában zajlik a bulgáriai Plovdivban az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokság, ahol a Szegedi Vízisport Egyesület több versenyzője is érdekelt. Az első versenynapon a szegedi Szabó Levente és Gyányi Milán négyese is ifi világbajnoki címet szerzett, míg Molnár Csanád és Paragi Petra vb-ezüstöt nyert négyesben, illetve párosban. Szombat aztán ismét Gyányi Milán versenyzett, férfi C-1 1000 méteren lett ifjúsági VB-bronzérmes – számolt be róla az egyesület közösségi oldalán.

Ezzel párhuzamosan hazai pályán, a Maty-éren is bizonyították a szegedi evezősök, hogy bomba formában vannak: a Szegeden zajló országos bajnokság első két versenynapján összesen kilenc érmet zsebeltek be Dani Zsolt és Meszlényi Zsolt tanítványai

• 5 arany
  • 4 ezüst
  • és 3 bronzérem formájában.

Ez még nem minden, mint ahogyan az egyesület oldalán olvasható, masters kategóriában már 9 érmet zsebeltek be a szegedi érdekeltségű egységek. Az MVM Szeged VE eddigi dobogós eredményei a Maty-éren: