Újabb hatalmas siker a paralimpián! Pap Bianka aranyérmes 100 méter háton

Pap Bianka megszerezte Magyarország negyedik aranyérmét a párizsi paralimpián, Tokió után a francia fővárosban is ő bizonyult a legjobbnak 100 méter hátúszásban – számolt be róla az M4Sport.

Pap Bianka aranyérmet szerzett pénteken az S10-es sérültségi kategória 100 méter hát számában a párizsi paralimpián. A paralimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó, a legjobb idővel került a fináléba, ahol ismét bebizonyította klasszisát, 1:07.97-es eredménnyel, fantasztikus versenyzéssel nyerte meg a döntőt. A Vasas 24 éves versenyzőjének – akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja – az ötből ez a negyedik száma a francia fővárosban, csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban bronzérmes lett.