Szegedi Arcok

A kreativitás a világ egyik nagy hajtóereje: különdíjas lett a szegedi Muralpaint csapata a Highlights of Hungary szavazásán

Rekordévet zárt idén a Highlights of Hungary: az összesen 25 jelöltre több mint 110 ezer szavazat érkezett mintegy 1500 településről. Itt lehetett szavaznia szegedi Muralpaint csapatára, akik a csodás festményeikről lettek híresek.

Mint megtudtuk, 2024-ben Gáll Levente és Tímea, a Magyar Hospice Alapítvány, valamint Szabi a Pék, Szabadfi Szabolcs vehette át a Highlights of Hungary Társadalmi Díjakat a Budapest Music Centerben tartott díjátadó gálán a közönség szavazatai alapján. A három közönségdíj mellett öt különdíjat is kiosztottak a Highlights of Hungary eszme és díj támogatói révén.

SZEGEDI CSAPAT A LEGJOBBAK KÖZÖTT

A különdíjasok között szerepel a szegedi Muralpaint csapata, akik a József Attila-díjas költő, Lackfi János ajánlásával kerültek be a jelöltjek közé.  Többek között nekik köszönhetjük a szegedi fűtőművekre került gyönyörű festményeket, mint Rókuson a tiszavirágzást ábrázoló művet, vagy a Hajnóczy utcai tűzfalfestményt.

Íme a különdíjasok:

  • Ludvig Orsolya, a Libri marketing-kommunikációs igazgatója pénzjutalmat adott át Balázsi Gergő Ármin táncművésznek;
  • a Kreatív magazint kiadó Professional Publishing Hungary ügyvezető igazgatója, Vándor Ágnes nagyinterjúval, előfizetéssel és előadási lehetőséggel jutalmazta Temesi Apol textiltervezőt;
  • Molnár-Bánffy Kata a Képmás Magazin képviseletében Fabók Mancsi Bábszínházát találta támogatandónak;
  • az Index vezérigazgatója, Starcz Ákos szerint a kreativitás a világ egyik nagy hajtóereje, ezért is döntöttek úgy, hogy idén a Muralpaint projektet választják, akiknek egy éves médiatámogatást ajánlottak fel;
  • a Mathias Corvinus Collegium (MCC) különdíját Kő Boldizsár mesetér-készítő vehette át.

A Kreatív különdíjasa, Temesi Apol a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) adjunktusa, óraadója, a Your Nature kollekció megalkotója lett. Innovatív anyagfejlesztési projektjeiért több díjat nyert, köztük a 2018-as Climate-KIC Accelerator és a 2022-es BIG SEE Product Design Award díjakat. Művészi tevékenységét az anyagokkal való szoros kapcsolata és a környezettudatos gondolkodás vezérli, alkotásaival pedig az ipari maradékanyagok kreatív újraértelmezését tűzte ki célul. Jelenleg gyapjúból készült, teljes mértékben növényi alapanyagokkal festett akusztikai paneleket készít, melyek funkcionalitásuk mellett esztétikai értéket is képviselnek.

A HIGHLIGHTS OD HUNGARY NEM KLASSZIKUS DÍJ

A Highlights of Hungary nem klasszikus díj, nem szimplán egy elismerést nyújtó márka, sokkal inkább egy ügy, szellemi értelemben vett védőháló. Amellett tett hitet, hogy kiemelje a pozitív magyar kezdeményezéseket. 10 éves fennállása során több mint 500 kiemelkedő magyar teljesítményt mutatott be. Ezekből mutat be két tucatot Sal Endre és Berta Mihály „Inspiráló magyarok – 24 lebilincselő sikertörténet” című interjúkötet is, amely a Highlights of Hungary kiadásában jelent meg – írja a Kreatív.

 

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb