- Hirdetés -undefined
- Hirdetés -undefined
Szegedi Arcok

Hétköznapi Hősök: két embert is újra kellett éleszteni Szegeden, mind a két esetben a mentőknek a katasztrófavédelem segített

- Hirdetés -undefined

Három nap alatt kétszer mentettek magasból a szegedi mentők. Mint kiderült, először szombaton hajtottak végre sikeres újraélesztést, majd a betegmozgatáshoz végül tűzoltók segítségét kérték, mivel a lépcsőház nem volt alkalmas arra, hogy azon keresztül juttassák el a beteget a mentőautóhoz. Hasonló eset történt hétfőn is Szegeden.

Mint az Országos Mentőszolgálattól megtudtuk, először szombaton volt szükség a katasztrófavédelem segítségére, amikor egy szegedi társasházban hajtottak végre sikeres újraélesztést a mentők. Egy idős nő a hozzátartozója jelenlétében lett rosszul, majd szenvedett keringésleállást.

- Hirdetés -undefined

SIKERES ÚJRAÉLESZTÉS

A mentésirányító azonnal rohamkocsit indított a helyszínre, közben telefonon az újraélesztés lépéseire instruálta a bátor bejelentőt. A helyszínre érkező mentősök emelt szinten folytatták az életmentést, míg az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek. A lépcsőház azonban nem volt alkalmas arra, hogy azon keresztül juttassák el a beteget a mentőautóhoz, ezért a betegmozgatáshoz végül tűzoltók segítségét kérték.

- Hirdetés -undefined

HÉTFŐN IS A TŰZOLTÓK SEGÍTETTEK

Ugyancsak nem volt optimális a helyszín annál a hétfői esetnél, mikor fulladás miatt érkeztek ki a mentők egy beteghez, akinek vizsgálat közben omlott össze keringése. Az időben megkezdett szakszerű újraélesztés végül itt is sikerre vezetett, a kíméletes, de hatékony betegmozgatásban pedig szintén a Katasztrófavédelem volt a mentők segítségére – emelték ki.

- Hirdetés -undefined

- Hirdetés -undefined
- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined- Hirdetés -undefined

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb