Szegedi ArcokVideo365

„Tedd a dolgod, és mindenki boldog” – így működik egy cég, ahol az emberek nem csak számok!

A legtöbb embernek van tapasztalata a stresszes, toxikus munkahelyek világából. Az a fajta hely, ahol reggelente már a gondolattól összeszorul a gyomrod, és ahol a nap végére teljesen lemerülsz, mert a környezet folyamatosan leszívja az energiáidat. De mi van akkor, ha létezik egy munkahely, ahol ez az érzés ismeretlen? Egy hely, ahol valóban számítasz, ahol a csapatod támogat, és ahol a vezetőség is emberként bánik veled? A Nextend Cleaning Kft.-nél pontosan ez a helyzet.

Kenderessy Szabó Gábor, a Nextend Cleaning Kft. tulajdonosa pontosan tudta, hogy nem akar egy olyan céget vezetni, ahol a dolgozók csak egy „fogaskeréknek” érzik magukat. Az ő filozófiája egyszerű: „Ne legyünk csak egy cég, ne csak a profit vigyen előre.” Ezért rengeteg energiát és pénzt fektet abba, hogy a Nextend ne csupán egy munkahely, hanem egy támogató közösség legyen.

Ezt az elvet a kollégák is érzik. A cég titkárságvezetője egyszer azt mondta: „Ez az első munkahelyem, ahova nem gyomorideggel megyek be.” Ez az a mondat, ami Kenderessy Szabó Gábor fejébe égett, és ami számára igazolja, hogy jó úton jár.

A Nextend Cleaning Kft. csapata nemcsak a munkában, hanem a mindennapok apró részleteiben is bizonyítja az összetartozást. Például ha két munkatárs egy helyre megy takarítani, automatikusan egy autóval indulnak el, hogy ne pazarolják feleslegesen az erőforrásokat – pedig mehetnének külön-külön is. Nem kell erre utasítás vagy szabályzat, ez náluk természetes.

A dolgozók egységesen, profin végzik a munkájukat, és az ügyfelek folyamatosan visszajelzik, hogy érezni lehet a csapatösszhangot. A cég nem akar mindenáron megfelelni egy rideg vállalati szabályrendszernek. Ehelyett az a hozzáállásuk: „Tedd a dolgod, és mindenki boldog.”

A Nextend Cleaning Kft.-nél a társadalmi felelősségvállalás sem csak üres frázis. Kenderessy Szabó Gábor hisz abban, hogy a jótékonykodás nem nagy dolgokon múlik. „A jótékonykodásra szánt összeget simán hazavihetném, de úgy gondolom, náluk ez jobb helyen van, és így nyugodt vagyok” – vallja. Az ilyen szemlélet az, ami igazán különlegessé teszi a Nextendet: nemcsak a kollégáik, hanem a közösségük felé is felelősséggel fordulnak.

A Nextend Cleaning Kft. példája azt mutatja, hogy a munkáltatói hozzáállás igenis számít. Egy támogató, családias munkahely nemcsak a dolgozók életminőségét javítja, hanem a cég sikerességét is növeli. Hiszen ha a munkatársak jól érzik magukat, az a teljesítményükön is meglátszik.

Talán mindannyian ismerünk olyan munkahelyeket, ahol a légkör tönkretette a mindennapokat. És talán épp itt az ideje, hogy követeljük a változást – hogy több legyen a Nextend Cleaning Kft.-hez hasonló hely. Mert dolgozni lehet így is. És talán így lenne a legjobb.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb