Közélet

30 ezer ember vár hazánkban különféle műtétekre, Orbán Balázs szerint idén 5 milliárd forintot költenek a várólisták csökkentésére

Az előző évhez képest nőttek a kórházi várólisták, 30 ezer ember vár különféle műtétekre. Például egy térdprotézisműtétre decemberben átlagosan 258 napot kellett várni, Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója ezzel kapcsolatban szólalt meg, kifejtette, hogy „továbbra is azon dolgozunk, hogy minden várólistát végleg felszámoljunk”.

Szerinte a várólistákon ma közel feleannyi ember van, mint a kormányzásuk kezdetekor. Közölte, hogy idén 5 milliárd forint áll rendelkezésre a kórházakban a várólisták csökkentésére, az eddigi csökkentést pedig 70 milliárd forintos többletforrás biztosította. Ez alapján úgy látja, hogy a “várólisták további csökkentésének, illetve megszüntetésének a költségvetés oldaláról pénzügyi akadálya nincs és nem is lesz, így a következő időszakban ezen a területen további jó hírek várhatóak”.

BEZÁRT SZÜLÉSZETEK

Azzal kapcsolatban, hogy 2022 és 2024 között tizennyolcszor volt időszakos vagy végleges leállás az ország különböző szülészetein Orbán Balázs elmondta, hogy:

“Magyarországon az elmúlt években átlagosan évi 85-90 ezer gyermek születését segítették a kórházakban komolyabb fennakadás nélkül. Ha egy szülészeten időszakosan felfüggesztik az ellátást, és más ellátóhelyét jelölnek ki, azt kizárólag a biztonságos betegellátás érdekében teszik” – írta a Telexnek küldött válaszában.

Úgy véli, hogy “a hazai szülészeti ellátásban jelentős átalakítást indított el a Belügyminisztérium. A rendszerszintű átalakítás célja, hogy a szülészeti ellátás zökkenőmentesen biztosítva legyen az ország minden pontján és a célunk, hogy a szülés előtt álló nők a számukra legkomfortosabb helyen hozhassák világra a gyermeküket” – hangsúlyozta.

Beszámolt arról is, hogy 2025-ben már 3700 milliárd forint áll rendelkezésre egészségügyi célokra, amely 2502 milliárd forinttal több, mint 2010-ben, és 475 milliárd forinttal több, mint a tavalyi évben.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb