Mindenmás

A Tisza nótáját fújja, Dunában úszik, elfogatóparancs van ellene, de vígan posztol… vajon ki lehet ez az ex-szegedi?

Tüntetés, vízbe ugrás, újraélesztés, majd elfogatóparancs – Szabó Bálint újabb fejezetéhez értünk. Miközben a hatóságok keresik, ő közösségi oldalán posztol és emailcímet osztogat. A fúvókát és megafont is keresik, de a legnagyobb kérdés még mindig az: hol van maga Szabó Bálint?

Ha valaki nem hallott még Szabó Bálintról, akkor vagy nem szegedi, vagy ritkán internetezik. A volt szegedi önkormányzati képviselő neve az elmúlt napokban ismét az országos hírekbe robbant: a Pride betiltását követelő tüntetésen a Dunába vetette magát, életveszélyes állapotban újraélesztették – majd néhány órával később már a közgyűlésen szólalt fel. A Szeged365 is részletesen beszámolt az eseményekről: március 26-án írtuk meg, hogy újra kellett éleszteni, majd az is kiderült, hogy elfogatóparancsot adtak ki ellene hatóság félrevezetése miatt. Ha valaki lemaradt róla, érdemes pótolni, mert olyan történet bontakozik ki, amire még a Netflix is rábólintana.

És most jön a csavar, amit tényleg csak tőle várhattunk volna: miközben a hatóságok keresik, ő Facebook-posztban jelentkezik be, két emailcímet is megad, és egy ismeretlen személyt keres, akinek a tüntetés előtt odaadta a telefonját – és nem mellesleg a trombitáját is. A bejegyzések alapján az eltűnt hangszerhez tartozik egy fúvóka, egy tok, sőt még egy megafon is. Mert miért ne tartozna hozzá egy megafon? És bár a bejegyzések kifejezetten kérik az illető jelentkezését, akinek mindezt átadta, a fő kérdés továbbra is az: hol van most Szabó Bálint?

Miközben az ország egyik legmegosztóbb politikai szereplője eltűnik a nyilvánosság elől (legalábbis fizikailag), online jelenléte továbbra is aktív. Ez már nem is közélet, hanem abszurd színház. Keresik őt, keresi a trombitáját, keresi azt, akinek odaadta a mobilját – miközben az internet népe csak kapkodja a fejét. A Facebookon már meg is jelenhetnek az első mémek…

Tudtad, hogy a trombita eredete egészen az ókorig nyúlik vissza? Már az egyiptomiak is használtak hasonló hangszert, de akkoriban még harci célokra. A középkorban főleg hírnökök használták, majd a barokk korban vált zenekari alappillérré. Ma már ritka, hogy politikai performanszok része legyen – hacsak nem Szabó Bálint kezében van. Akkor ugyanis garantált a rivaldafény.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb