Enyhének tartják az 5 év börtönt: a büntetés súlyosítását kérte az ügyészség annak a makói férfinak az ügyében, aki elektromos áramot vezetett a kapujába

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség másodfokú ügyészségként a Csongrád-Csanád vármegyei férfivel szemben kiszabott büntetések súlyosítását indítványozta – közölte szerkesztőségünkkel az ügyészség. Mint kiderült, annak a makói férfinak súlyosbítanák a büntetését, aki áramot vezetett a kapujába. Tette miatt a szomszéd áramütést szenvedett.
Mint megtudtuk, elsőfokon a Szegedi Törvényszék járt el az ügyben a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség vádirata alapján. Az elsőfokú ítélet szerint 2023. augusztusában a szomszédaival haragos viszonyban álló férfi elhatározta, hogy villamos áramot vezet az ingatlana utcafronti kapujába.
ÁRAMÜTÉST SZENVEDETT A SZOMSZÉD
A férfi ennek érdekében hosszabbító kábelek segítségével a bejárati kapuig vezette az áramot, ahol a vezeték végének szigetelését eltávolította és a fém kapu ajtószerkezetéhez helyezte, amelynek köszönhetően a kapu, annak kilincse vagy a szigeteletlen vezeték megérintése alkalmassá vált halálos áramütés okozására. A szomszédban lakó sértett vissza akarta kérni édesanyja járókeretét, amelyet az elkövető korábban tőlük eltulajdonított, ezért megpróbált bejutni a férfi ingatlanába, azonban miután megfogta a hálózati feszültség alatt álló kapu kilincsét, áramütést szenvedett. A sértettnek 8 napon belül gyógyuló sérülései keletkeztek, a halálos eredmény bekövetkezése csak annak köszönhetően maradt el, hogy a sértett rövid időre érintette meg a kilincset.
5 ÉVRE ÍTÉLTÉK ELSŐFOKON
A Szegedi Törvényszék a férfit emberölés bűntettének kísérlete miatt 5 év börtönre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélte azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Az elsőfokú ítélet nem jogerős, az ellen fellebbezést jelentett be az ügyészség a kiszabott büntetések súlyosítása, míg az elkövető és védője felmentés, illetve enyhítés érdekében. A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú ítélet megalapozott, a férfi cselekményének minősítése törvényes, azonban a kiszabott büntetések tartama nem igazodik megfelelően a bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlyához, a bűnösségi körülményekhez, illetve az elkövető személyében rejlő társadalomra veszélyességhez.