Hamburgeres dobozban jött a kábszi: ételfutárnak álcázták magukat, úgy terítették a drogot egy bűnszervezet tagjai Szegeden
Vádat emeltek egy kábítószer-kereskedelemmel foglalkozó bűnszervezet tagjaival szemben, akik Szegeden magukat ételfutárnak álcázva terítették a drogot – tájékoztatott a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője.
Grósz Tamás közölte, tizennégy embert vádolnak kábítószer-kereskedelem bűntettével és más bűncselekményekkel, heten közülük bűnszervezet tagjaként követték el a bűncselekményeket.
2018-TÓL KEZDVE TERÍTETTÉK A DROGOT
A vádirat szerint a bűnözői csoport vezetője 2018-tól kezdve árusított kábítószert Szegeden kiterjedt fogyasztói körnek. Két évvel később a kereskedésbe bevonta további hat társa tevékenységét irányította, hangolta össze. A csoport tagjai tevékenységük leplezése érdekében számos óvintézkedést tettek, így fogyasztóik egy előre meghatározott kódrendszert használva tudták leadni rendelésüket. A dílerek az így megrendelt, különböző fajtájú kábítószereket kiadagolták, chipses zacskókba, illetve hamburgeres dobozokba csomagolták, majd azt futárnak álcázva szállították ki.
TÖBB MINT 50 KILÓ KÁBÍTÓSZERT FOGLALTAK LE
Az életfogytig tartó szabadságvesztéssel is fenyegetett bűncselekményeket elkövető személyek bűnösségének kérdésében a Szegedi Törvényszék fog dönteni – tudatta az ügyész. A csoport több tagjának elfogásáról 2023 februárjában számolt be rendőrség: a nyomozók akkor több mint ötven kilogramm kábítószert foglaltak le. A rendőrök a hagyományosnak számító kábítószerek – marihuána, kokain és amfetamin – mellett találtak különböző gyanta- és olajszerű anyagokat is, amelyek a kannabisz-feldolgozás egyéb végtermékei.



