Mozgalmas szerda este: a polgárőrök és a járőrök migránsokat fogtak Ásotthalom külterületén

Április 23-án este a Határrendészeti Kirendeltség járőrvezetője kért támogatást az Ásotthalmi Tanyasi Polgárőr Egyesületet egy illegális migrációval összefüggő eset kapcsán.
Kereki Sándor elnök elmondta, hogy a helyszínre érkezve a polgárőrök egyeztettek a járőrökkel, majd közösen megkezdték a terület átvizsgálását – írja a CSMPSZSZ. A közös keresőakció eredményeként 8 fő
- 1 nőt,
- 2 gyermeket
- és 5 férfit
találtak meg, akik illegálisan érkeztek Magyarországra. Mindannyian török-kurd állampolgárnak vallották magukat. Ezt követően a Határrendészeti Kirendeltség munkatársai visszakísérték őket a biztonsági határzárhoz.
SZOROS EGYÜTTMŰKÖDÉS ÉS KOORDINÁCIÓ
A térségben a migráció mindennapos jelenség, így az ilyen típusú események kezelése folyamatos koordinációt és szoros együttműködést igényel a hatóságok és a civil szervezetek között. Az eset ismételten megerősítette, hogy a hatékony határvédelem záloga a gyors reagálás és az érintett szervezetek közötti koordinált fellépés.