Kigyulladt a száraz aljnövényzet a Back Bernát utcánál, a tűz átterjedt a vasúti sínekre (frissítve)

Száraz aljnövényzet gyulladt meg Szegeden, a Back Bernát utcánál. A rosszul megközelíthető és erősen tagolt területen a tűz gyorsan átterjedt a vasúton, és gabonatáblára, erdősávra jelent veszélyt.
A Katasztrófavédelem közleménye szerint a helyszínre szegedi, hódmezővásárhelyi, makói, szentesi és ruzsai hivatásos tűzoltókat riasztottak, a beavatkozást a Csongrád-Csanád vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. A tűz veszélyezteti a vasúti forgalmat, a berendezéseket, ezért a vasúttársaság leállította a Szatymaz és Dorozsma közötti vonatforgalmat.
FRISSÍTÉS: LEÁLLÍTOTTÁK A VONATFORGALMAT
A MÁV közleménye azt írja, hogy Kiskundorozsma és Szatymaz között a katasztrófavédelem avartűz oltása miatt leállította a vonatforgalmat. A szegedi fővonalon hosszabb eljutási időre kell számítani. A pótlóbuszok meghosszabbított útvonalon,
- Szatymaz – Kiskundorozsma,
- Szeged-Rókus között járnak
- A Kiskundorozsmáról 17:50-kor Budapestre induló Napfény IC (IC 733) a teljes útvonalán kimarad.
FRISSÍTÉS 19:45: ÚJRAINDULT A VONATFORGALOM
Eloltották az avartüzet, így megindult a vonatforgalom Kiskundorozsma és Szatymaz között. Este helyreállhat a menetrend a szegedi fővonalon – írja a MÁV.
MEGDÖBBENTŐ ADATOK A TŰZESETEKRŐL
Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma – figyelmeztet csütörtökön a Csongrád-Csanád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. Kiemelték, hogy a szabadtéri tüzek jelentős környezeti károkat okoznak: pusztul a növény- és állatvilág, romlik a levegő minősége, és milliós károk keletkeznek a mezőgazdaságban.