Fázol? Van egy jó hírünk: van, ahol már melegek a radiátorok Szegeden (frissítve)

Szeptember vége van, de a hajnalok már igencsak hűvösek Szegeden. A fázósabbak örömére viszont helyenként már melegek a radiátorok. Olvasóink elsősorban Rókusról jelezték, hogy végre elindult a távfűtés Szegeden.
A Szetáv egyébként már szeptember közepén felhívta a figyelmet arra, hogy a fűtésindulás előtti teendőket mindenki végezze el. A radiátorok termosztatikus szelepeit 5-ös állásra kellett megnyitni, és úgy kellett hagyni.
RENDELET SZABÁLYOZZA A FŰTÉSI RENDSZER INDÍTÁSÁT
Mint ismert, a hivatalos fűtési szezon egyébként október 15-én indulna, ám az időjárás közbeszólt, így már most beindíthatták a rendszert. A távfűtési rendszer indítását városi rendelet szabályozza, melynek értelmében a fűtést akkor kell bekapcsolni, amikor a napi átlaghőmérséklet 10 Celsius-fok alá csökken, vagy két egymást követő napon át 12 fok alatt alakul. A fűtés tehát elvileg elindult, de fontos megjegyezni, hogy időbe telik, mire mind a 28 ezer szegedi lakásban felmelegednek a radiátorok!
FRISSÍTVE: MEGERŐSÍTETTE A SZETÁV, ELINDÍTOTTÁK A TÁVFŰTÉST
Cikkünk megjelenését követően azt a tájékoztatást kaptuk a Szetávtól, hogy valóban elindult a távfűtés Szegeden. Mint megtudtuk, mivel a következő napokban is hidegebb időre számíthatunk a városban, így elindították a rendszert, már melegednek a radiátorok a lakásokban. Felhívták a figyelmet ugyanakkor arra, hogy van, ahol tovább tarthat a folyamat, de a tervek szerint ezen a héten minden lakásban beindul majd a távfűtés Szegeden. Amennyiben valahol mégsem melegednének a radiátorok, úgy arra kérnek mindenkit, hogy a Szetáv ügyfélszolgálatán jelentkezzenek!



