Szegedi Arcok

Új film örökíti meg Pipás Pista, a szegedi tanyavilág legendás bérgyilkosának történetét – ráadásul a film egy nemzetközi filmfesztivál versenyére is bejutott

Pipás Pista nőként született, de férfiként vált a Szeged környéki tanyák hírhedt betyárjává. A róla szóló, Goldberg Emília rendezte nagyjátékfilm bejutott a németországi Cottbus Filmfesztivál versenyébe, melyet november 4. és 9. között rendeznek majd. A Pipás bemutatója november 6-ra esik, a magyar premiernek azonban még nincs pontos dátuma. 

Pipás Pista (1882-1940), a szegedi tanyavilág bérgyilkosa volt, aki nőként született, de férfiként vált hírhedt bérgyilkossá. A róla szóló új film bekerült a Cottbus Filmfesztivál versenyzői közé is, aminek köszönhetően Szeged történelmének ezzel a különös szeletével a nemzetközi nagyközönség is megismerkedhet. 

A NAGYSZERŰ SZÍNÉSZEKET FELVONULTATÓ FILMET MÁR KÉSZÜLÉSE KÖZBEN IS ELISMERTÉK

A film.hu beszámolója szerint Goldberg Emília első nagyjátékfilme börtönbe kerülése utáni egy évet meséli el. A történet során megismerkedik egy református tanítónövel, Irmával, és ez mindkettőjük életére nagy hatással lesz. A címszerepet Török-Illyés Orsolya, Irmát pedig Stork Natasa alakítja, és rajtuk kívül a filmben felbukkan majd Terhes Sándor, Zsótér Sándor, Fehér Balázs Benő, Pusztai Ferenc, Patkós Márton és Friedenthal Zoltán is. A film független produkcióban készül, forgatókönyvét Móray Gáborral együtt a rendező szerezte. A filmet már készülése közben, 2024-ben is elismerték, ekkor a Karlovy Vary filmfesztivál First Cut+ programjának külön dícséretében részesült.

A MAGYAR BEMUTATÓRA MÉG VÁRNI KELL

A film magyar bemutatójának még nincs pontos időpontja, először Németországban a november 4. és 9. között megrendezésre kerülő Cottbus Filmfesztiválon, november 6-án lesz megtekinthető. A fesztivál nagyjátékfilm-versenyébe szintén bekerült az Árva, Nemes Jeles László Oscar-nevezett alkotása, mely október 23-án kerül mozikba. 

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb