Megszólalt a rendőrség: közigazgatási eljárásban vizsgálják Dudás Miklós halálának okát
A rendőrség szerint nem bűncselekmény okozta Dudás Miklós halálát. A 34 éves világbajnok kajakozó holttestére hétfőn, fél 12 előtt néhány perccel talált rá párja, Szigligeti Ivett, a világbajnok XVIII. kerületi lakásában. Bár az idegenkezűséget kizárták, a halál pontos oka még tisztázatlan: ezt csak a boncolással tudják majd megállapítani.
Csécsi Soma, a BRFK szóvivője a 24.hu megkeresésére azt nyilatkozta, hogy a halálesettel összefüggésben nem merült fel idegenkezűség és bűncselekmény gyanúja, így a rendőrség közigazgatási eljárásban vizsgálja tovább annak körülményeit.
Ahogy a Szeged365.hu korábban beszámolt róla, Dudás Miklós a sportolói pályafutása vége felé rendszeres szereplője volt a kereskedelmi tévék műsorainak. A 24.hu emellett arra is kitér, hogy 2024-ben egy hatfős banda rátámadt Dudás Miklós édesapjára egy benzinkúton. Az 56 éves rokkantnyugdíjas férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy éber kómába került, és fél évvel később belehalt sérüléseibe. Dudás Miklós elismerten nehezen birkózott meg lelkileg a családjával történtekkel.
PÁRJA TALÁLT RÁ SAJÁT OTTHONÁBAN
Dudás Miklós holttestére saját párja, Szigligeti Ivett talált rá. A tragédia olyannyira megviselte a kétgyermekes édesanyát, hogy sokkos állapotba került.
„Alig 12 óra után nem sokkal hatalmas zaj volt a szomszédban. Ivett, illetve egy másik hölgy is ott volt a helyszínen. Úgy tudom, elég nehéz volt bejutniuk a lakásba, ahol Miki holttestét megtalálták, segítségre is volt szükségük. Ivett teljesen sokkos állapotban kiabált, Mikit szólongatta” – nyilatkozta az egyik szomszéd a Blikknek.



