Közélet

Új beruházást jelentett be Szijjártó Péter Csongrádon: 5,6 milliárdos fejlesztést tervez a Vestfrost Solutions

Több mint 120 új munkahely létrehozását ígéri a Vestfrost Solutions Zrt. új beruházása Csongrádon – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a városban.

A dán tulajdonú hűtőgyártó vállalat 5,6 milliárd forint értékben tervezi magyarországi kapacitásainak bővítését, amelyhez a kormány 1,1 milliárd forint támogatást biztosít. A beruházás eredményeként, a cég közlése szerint 123 új munkahely jöhet létre – részletezi az MTI.

105 EZER HŰTŐT GYÁRTHATNAK

A tájékoztatás szerint a fejlesztés után az üzemben évente akár 105 ezer, a felső piaci szegmensbe tartozó hűtőgép gyártása válhat lehetővé. A beruházásban mérnökök, valamint a duális szakképzésben részt vevő tanulók is szerepet kaphatnak.

NŐTT AZ IPARI TERMELÉS, CSÖKKENT A MUNKANÉLKÜLISÉG

A miniszter beszédében kitért arra is, hogy Csongrád-Csanád vármegyében az elmúlt évtizedben csökkent a munkanélküliség és nőtt az ipari termelés, amit részben a kormány által támogatott beruházásokkal magyarázott. Szijjártó Péter emlékeztetett arra is, hogy jelenleg mintegy 140 dán vállalat működik Magyarországon, amelyek összesen körülbelül 18 ezer embernek adnak munkát.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb