Közélet

Többen nem várják meg, hogy megalakuljon az új kormány: három helyettes államtitkár is lemondott

Megjelenet a friss Magyar Közlöny, ebből derült ki, hogy három helyettes államtitkár is távozott posztjáról. A miniszterelnöki határozatok szerint a választások után néhány nappal megszűnt a Kulturális és Innovációs Minisztériumban dolgozó Pósánné Rácz Annamária megbízatása, de lemondott Besesek Botond és Csákiné Gyuris Krisztina is. Ők a Nemzetgazdasági Minisztériumból távoznak május 6-ai hatállyal.

A téma kapcsán a 24.hu kiemelte, hogy a helyettes államtitkárok a minisztériumok meghatározott szakmai feladatait irányítják. Az államtitkárokkal ellentétben, elvileg, nem politikai vezetők, határozatlan időre nevezi ki őket a miniszterelnök, aki a szakminiszterek (ezúttal Hankó Balázs és Nagy Márton) javaslatára menti fel őket. Kormányváltásoknál a jogviszonyuk alapján ők biztosíthatnák a szakmai folytonosságot, ám gyakoriak a személyi változások politikai okokból is.

PÓSÁNNÉ RÁCZ ANNAMÁRIA A FELSŐOKTATÁSÉRT FELELT

A lap azt írja, hogy Pósánné Rácz Annamária 2024. szeptember 15-étől a felsőoktatásért és a felnőttképzésért felelt, korábban a Debreceni Egyetem oktatási igazgatójaként dolgozott. Besesek Botond az adószabályozásért és számvitelért, Csákiné Gyuris Krisztina a fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelt Nagy Márton minisztériumában.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb