Különleges középkori karddal gazdagodott a Móra Ferenc múzeum gyűjteménye Szegeden (fotók)
Egy különleges, Röszkéről előkerült „másfélkezes” karddal gazdagodott a Móra Ferenc Múzeum gyűjteménye Muhari Gábor adományának köszönhetően 2025-ben. A múzeum szerdán közösségi oldalán jelentette be, hogy az egyedi tárgyat június 16-ig a múzeum előcsarnokában lehet majd megtekinteni, a Régészet Napja apropóján.
„A kard a 14–15. század hadviselésének fontos emléke. Az úgynevezett “másfélkezes” kardok hosszabb markolatuk révén egy és két kézzel is használhatók voltak” – olvashatjuk a kardról a Móra Ferenc Múzeum közösségi oldalán.
EGYEDI DÍSZEK A PENGÉN
A kard legkülönlegesebb díszei a pengén található állatok:
- az egyik oldalon egy unikornis, amely a középkorban a tisztaság, az erő és Krisztus megtestesülésének szimbóluma volt,
- a másikon egy farkas, amely egyszerre bírt pozitív és negatív jelentőséggel is (bátorság, kitartás, kegyetlenség, kapzsiság, harag)
A kard június 16-ig lesz megtekinthető a múzeum előcsarnokában.



