Napi pofátlan: felkísérték a lakásba az idős embert, majd kifosztották Szegeden – szállodai szobára és szerencsejátékokra szórták el a pénzt
A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt két férfival és egy nővel szemben, mert kifosztottak egy idős embert, majd a szerzett pénzből költekeztek és egy szállodai szobát is béreltek.
Az ügyészségtől megtudtuk, hogy a vádirat szerint a két férfi tavaly februárban, egy idős és könnyen befolyásolható sértettet felkísért szegedi lakásába, majd értékeit – köztük készpénzét és bankkártyáját – magukhoz véve távoztak.
ELSZÓRTÁK A PÉNZT
A beszámoló szerint a hívásukra ezután csatlakozott hozzájuk vádlott-társuk is, akivel együtt nekiálltak a bankkártyán található pénz elköltésének. A vádlottak a pénzből megszálltak egy helyi szállodában, emellett pedig benzinkutakon, lottózókban és trafikokban, valamint online költekeztek, de szerencsejátékokat is vásároltak. Mindezek mellett másnap reggel a két férfi egy szálloda környéki kávézóban egy asztalon hagyott telefont is ellopott. Már épp értékesíteni akarták a közel 200 ezer forintos készüléket egy közeli üzletben, amikor a telefonját kereső sértett közbelépett, és tulajdonát visszavette, így a neki okozott kár megtérült.
TÖBB MINDENNEL VÁDOLJÁK ŐKET
A járási ügyészség a vádlottakat közreműködésük szerint kifosztással, lopással, valamint információs rendszer felhasználásával elkövetett csalással vádolja. A terheltek bűnösségének kérdésében a Szegedi Járásbíróság fog dönteni.



