Kihirdették a 2024-es év legjobbjait: megvan „Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Szervezete”! (videó)
Hatalmas taps és ünneplés közepette adták át Szegeden „Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Szervezete” díjat. A Rákóczi téri kormányhivatalban megrendezett eseményen a régió legjobbjait ismerték el, és a civil közösségek képviselői első kézből kaptak tájékoztatást a 2025-ös NEA pályázati lehetőségekről.
A helyi civil élet ünnepe volt a december 2-án megrendezett „Civil Info – NEA 2025” országos tájékoztató fórum szegedi állomása. A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal földszinti nagytermében tartott eseményen ünnepélyes keretek között adták át a „Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Szervezete” díjat, amelyet idén a közösségi összefogás és kitartó munka szimbólumaként ítéltek oda. A kitüntetett szervezetek mellett a régió leginspirálóbb adományozóit is elismerték, hiszen az ilyen támogatások nélkül sok kezdeményezés meg sem valósulhatna.
Az esemény nyitóbeszédét Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára tartotta, aki kiemelte a civil szervezetek társadalmi szerepének fontosságát. „A helyi közösségek tartják össze az országot, és az ő munkájukat a Nemzeti Együttműködési Alap eszközeivel szeretnénk a lehető leghatékonyabban segíteni” – mondta. A fórumot Dr. Salgó László Péter főispán nyitotta meg, köszöntőt mondott Mihálffy Béla országgyűlési képviselő és Haág Zalán, a vármegyei önkormányzat alelnöke is.
A díjátadón különleges pillanatok következtek: „Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Szervezete” elismerést idén egy olyan csapat kapta, amely évek óta elkötelezetten dolgozik a közösség építésén és a hátrányos helyzetűek támogatásán. Emellett a „Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Adományozója” díjat is átadták, ezzel elismerve azokat a támogatókat, akik hozzájárulnak a civil kezdeményezések sikeréhez. A díjazottakat hatalmas taps és gratuláció övezte, hiszen ezek az elismerések a régió civil közösségeinek munkáját és a mögöttük álló emberek erőfeszítéseit tükrözik.
A díjak átadása mellett a tájékoztató fórum célja az volt, hogy az érdeklődők első kézből értesüljenek a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) 2025-re tervezett céljairól, az összevont és egyszerűsített pályázati kiírásokról, valamint az elszámolási szabályokról. Furka Ágnes osztályvezető és Lakatosné Kiss Edit pályázati referens részletesen bemutatták az új lehetőségeket és hasznos tanácsokat adtak a civil szervezetek képviselőinek.
Érdekesség: Tudtad, hogy a NEA alapja 2012-ben jött létre azzal a céllal, hogy erősítse a hazai civil szféra működését? Az elmúlt években több ezer projekt valósult meg a támogatásuk segítségével, amelynek középpontjában mindig a helyi közösségek álltak.