Idegenrendészek és rendőrök rontottak be egy esküvőre Szegeden: mézes hetek helyett kitoloncolás vár a férjjelöltre
A boldogító igen helyett idegenrendészeti őrizet várt egy marokkói férfire Szegeden, aki kedden szerette volna kimondani a boldogító igent. A mézes hetekről lemondhat, kitoloncolásra készülhet az ember. Kiderült, hogy a férfinek csak egy útlevele van, nincs semmilyen más tartózkodásra jogosító dokumentuma. A hatóságok szerint a vőlegény az Európai Unió területére sem léphetet volna be.
Mint kiderült, a szegedi anyakönyvi felügyelő jelezte 2024. december 10-én délelőtt az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság Dél-alföldi Regionális Igazgatósága felé, hogy az előtte házasságkötési szándékkal megjelent pár férfi tagja csak útlevelét tudta felmutatni, egyéb, tartózkodásra jogosító dokumentumnak híján volt. A bejelentés után az idegenrendészek, majd később rendőrök is csatlakoztak az esküvőhöz, mivel kiderült, hogy a férfi jogellenesen tartózkodik az országban – áll az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság közleményében.
TÖBB ORSZÁGOT IS MEGJÁRT
A férfit, az előállítása után megtalálták a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), amelyből kiderült, hogy idén nyáron Holland Királyság elrendelte kiutasítását az Európai Unió tagállamainak területéről. A 37 éves férfi még 2001-ben hagyta el Marokkót megélhetési nehézségek miatt, majd utána több uniós országot is megjárt. Volt Spanyolországban, Franciaországban, Belgiumban, vagy végül hosszabb ideig, 2018-tól élt Hollandiában is.
ÚJRA ÉS ÚJRA VISSZATÉRT
Annak ellenére, hogy többször is kiutasították már, újra ás újra visszatért az Európai Unió területére. A sikertelen esküvő utána férfit kihallgatták, ahol beismerte, hogy csak útlevele van, és a magyar tartózkodását semmilyen formában nem legalizálta. A férfit a holland hatóság által kiadott kiutasítás alapján Marokkóba toloncolják. Kiemelték, hogy Marokkó biztonságos származási országnak számít, a férfi nem tartozik a kiutasítás elrendelésére vonatkozó tilalom alá: sem faji, sem vallási okból, sem hovatartozása, politikai véleménye miatt – hazatérésével – nincs kitéve üldöztetésnek, embertelen bánásmódnak, büntetésnek.