Mindenmás

Napi pakk: napos, őszies időt hoz a szerda, fényfestéssel startol az Őszi Kulturális Fesztivál!

Szép reggelt Szeged! Napos, de őszies időt hoz a szerda. Ma startol el az Őszi Kulturális Fesztivál, izgalmas programok várnak, este pedig fénybe borul az SZTE Rektori Épülete.  Kortolyj bele a reggeli kávédba, és indítsd a napot ismét a Szeged365-tel, no meg a legfontosabb hírekkel. Meghoztuk a Napi pakkot!

MAI NÉVNAPOSOK 

Nagyon boldog névnapot kívánunk minden Malvin, Bazsó, Diké, Euridiké, Ludovika, Malvina, Remig, Rémus, Rémusz, Rómeó, Teréz, Tereza, Teréza, Terézia, Teri, Terka, Tessza nevű olvasónknak! 

  • Ma van az Idősek Világnapja.
  • 484 éve megszületett El Greco (“a Görög”) görög származású spanyol festőművész, a manierizmus mestere.
  • 145 éve Thomas Alva Edison elkezdte az elektromos lámpák sorozatgyártását.
  • 117 éve Henry Ford bemutatta első széles tömegeknek készült autóját, a T-modellt, melynek ára 825 dollár volt.
  • 67 éve megkezdte működését a NASA.

NAPOS, ŐSZIES IDŐ

Szerdán ismét gomolyfelhős, napos időben lesz részünk Szegeden. Szórványosan zápor, illetve a középső tájakon néhol akár zivatar is előfordulhat, ám eddig úgy fest, hogy nálunk nem kell csapadékra számítani. Az északias szél olykor megélénkülhet. Hajnalban 4-5, napközben pedig 11 és 16 fok között alakulhat a maximum-hőmérséklet.

INDUL AZ ŐSZI KULTURÁLIS FESZTIVÁL!

A Török János természetfotóiból rendezett kiállítás megnyitójával, koncertekkel és fényfestéssel elkezdődik szerdán a Szegedi Tudományegyetem Őszi Kulturális Fesztiválja, melyen két hónapon át hetven helyszínen háromszáz, többségében ingyenes program várja az érdeklődőket. Ma 19:30-tól fényfestéssel kápráztatják el az érdeklődőket a  Szegedi Tudományegyetem Rektori Épületénél.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb