Mindenmás

Kiegyenlítődött a holtág és a Nagy-tó vízszintje, megindult a vízpótlás az ATIVIZIG munkájának köszönhetően (fotókkal)

Kiegyenlítődött a holtág és a Nagy-tó vízállása Tiszaalpárnál, így megindulhatott a gravitációs vízbevezetés a természetvédelmi területre. Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (ATIVIZIG) néhány nap alatt elvégezte az ehhez szükséges vízkormányzási munkálatokat.

Az ATIVIZIG július 8-án kezdte meg a tiszaalpári Nagy-tó természetvédelmi terület vízpótlását. A vízkormányzás érdekében duzzasztott vízteret kellett kialakítani, ezért az Alpári hídnál helyi anyaggal megtöltött, úgynevezett „big-bag” zsákokból ideiglenes mederzárást létesítettek.

KIEGYENLÍTŐDÖTT A VÍZÁLLÁS

A vízügyi igazgatóság tájékoztatása szerint július 10-re a dűlő úti hídnál kialakított fenékküszöb hatására kiegyenlítődött a holtág és a Nagy-tó vízállása. Ennek eredményeként megindult a gravitációs vízbevezetés a tó irányába, amely biztosítja a természetvédelmi terület vízpótlását.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb