Három döntő, három arany – fergetegesen kezdődött a Maty éri Olimpiai Reménységek Versenye

Három döntőt rendeztek a kajak-­kenus Maty éri Olimpiai Reménységek Versenyének első napján csütörtökön, mindegyikben magyar, sőt kettőben szegedi győzelem született. A küzdelem zárt kapuk mögött, nézők nélkül zajlik.

A három csütörtöki döntő közül kettőben szegedi siker született a Maty-éren zajló kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenyén. A Kiss Ágnes-Kiszely Petra páros a 15-16 évesek mezőnyében lett ORV-győztes, míg Csorba Zsófia és az UTE tehetsége, Seres Fanni az U18-as mezőnyben nyerte meg az 500 méteres döntőt. Az NKM Szeged női kenusai közül Kálmán Brenda sem maradt érem nélkül a nyitónapon, az U17-es döntőben a miskolci Erős Kingával a második helyen értek célba. A kajakos Ozsgyáni Bence és a kenus Molnár Csanád is nagyszerűen mutatkozott be az ORV-n, 1000 méteren egyesben mindketten közvetlenül a pénteki döntőbe jutottak.