KÉSZ Csoport: egy covidos év két normál év eredményességét tünteti el
Egy covidos év két normál év eredményességét tünteti el – mondta el Vida Tamás, a szegedi érintettségű Kész Csoport vezérigazgatója a Forbes magazinnak adott interjújában, ahol a közel 40 éves családi vállalkozás alapítójával, Varga Mihállyal arról beszéltek, hogyan érintette az építőipari holdingot, amely a turizmus-vendéglátásban is érdekelt, a koronavírus-járvány.
EGY COVIDOS ÉV KÉT NORMÁL ÉV EREDMÉNYESSÉGÉT TÜNTETI EL
A 12,3 milliárd forintos becsült értékével a Forbes családi listáján 23. helyen szereplő vállalatcsoport vezetői beszámoltak arról, hogy cégüknél is a legjobban a turisztikai ágazatot érintette a járványhelyzet: Szegeden és Hódmezővásárhelyen is vannak szállodáik, ahol a nyár folyamán megugrottak ugyan a foglalási számok, de a szegmensben az árbevétel megfeleződött: Vida Tamás elmondása szerint egy covidos év két normál év eredményességét tünteti el.
A MENEDZSMENT NAGY RÉSZE LEMONDOTT A FIZETÉSE EGY RÉSZÉRŐL A NEHÉZ HELYZETBE KERÜLT KOLLÉGÁK TÁMOGATÁSÁRA
Varga Mihály elmondta, létrehoztak egy válságalapot a nehéz anyagi körülményekbe kerülő kollégák támogatására. “A menedzsment nagy része, nagyjából 70 ember lemondott a fizetése 20-25 százalékáról, ami bekerült az alapba, körülbelül 100 milliós nagyságrend jött össze. Van egy alapítványunk is, a SegítőKész Alapítvány, amin keresztül az igazán nehéz helyzetben lévő kollégákat támogatjuk.”
AZ EGÉSZSÉGÜGY TERÜLETÉN IS BERUHÁZNA A VÁLLALATCSOPORT
Varga Mihály arról is beszámolt, hogy a vállalatcsoport fejlődése szempontjából az egészségügy területét jó iránynak tekinti. “Az újszerű területeken nem szeretnénk egyedül kezdeni. Szakmai partnereket akarunk bevonni és nyílt részvénytársaság formájában megcsinálni az üzletet. A tervezett szegedi egészségparkban például beruházásokat hajtanánk végre, de valószínűleg ezt sem egyedül, hanem szakmai partnerekkel együtt végeznénk.”
“A CÉGCSOPORT VOLUMENÉHEZ KÉPEST KEVÉS KÖZBESZERZÉSEN INDULUNK”
Az interjúban arról is szó esett, hogy a cégcsoport csak az idei évben több jelentős állami közbeszerzésen jelent meg győztesként, mint amilyen például a Szegedi Tudományegyetem bővítése. “A cégcsoport volumenéhez képest kevés közbeszerzésen indulunk, és ebből is csak keveset nyerünk el. Mi piaci alapon gondolkodunk, itthon viszont vannak olyan szereplők, akiknek a kapcsolati tőkéjük erősebb, mint a mi szakmai tudásunk. Nem akarok panaszkodni, csak azt gondolom, hogy ez nem használ a versenynek. Sok győztes cégnek nincs meg a megfelelő erőforrása és tudása a munkára, amit elnyert, ez pedig garantálja a csúszásokat, lásd például a szegedi uszodát és kézicsarnokot” – fejtette ki Varga Mihály
A KÉSZ CSOPORT AZ OKTATÁSBAN IS RÉSZT VÁLLAL SZEGEDEN
Vida Tamás elmondta, a vállalatcsoport oktatási tevékenységet is végez: “jelenleg 180 diákunk van gyakorlati képzésben. Szegeden a Szeged-Csanádi Egyházmegyével és a Gál Ferenc Egyetemmel szakmai ipari partnerként közösen működtetünk egy technikumot és szakképző iskolát. Három éve kezdtük az együttműködést, így az idén búcsúztatjuk az első évfolyamot, szeptemberben indult a harmadik év.”
Forrás: forbes.hu