Újraindítás: a falusi vállalkozások is kapnak segítséget
Szeged és agglomerációjában a vállalkozókkal napi kapcsolatban vagyunk, sokan az utolsó tartalékaikat égették el, van aki pedig teljesen felszámolta a cégeit és értékesítette az értéktárgyait, már amit lehetett. Ma viszont elindult a fokozatos nyitás. Végre van egy kis remény. A kormány lassan egy éve készül a gazdaság újraindítására, miközben a legfontosabb az, hogy az emberéletek legyenek biztonságban. Ennek az egyensúlyozásnak a napjait éljük, de az már látható, hogy egyre több pénzforrás áll majd a vállalkozók rendelkezésére. Most a falusi vállalkozók kapnak támogatást.
Tavasszal indul a Magyar falu vállalkozás-újraindítási program, amelynek alapvető célja a beruházások ösztönzése – jelentette be Győrfy László az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Szeged környékén is érdemes figyelni a palyazat.gov.hu weboldalt, mivel első körben 25 milliárd forint áll majd rendelkezésre a tíznél kevesebb embert foglalkoztató cégeknek. Egy társaság 2-10 millió forintot kaphat, a forrás kombinálható a 10 milliós újraindítási gyorskölcsönnel – tette hozzá Győrfy László. A program lényegét az államtitkár úgy foglalta össze, hogy kistelepüléseken működő kisvállalkozások kis összegű támogatásokra pályázatnak. Ezek a juttatások a szintlépés lehetőségét jelentik a cégeknek – jegyezte meg.
A forrás sok mindenre fordítható, egyebek mellett bérekre, gépekre, műhelyekre, információs technológiai fejlesztésekre és képzésekre is, és jó hír az is, hogy a támogatás intenzitása akár 70%-os is lehet.
Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos több alkalommal is egyeztetett Nemesi Pállal a Dél-alföldi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztossal is. Gyopáros Alpár nem is olyan régen nyilatkozta nekünk is, hogy a Magyar falu programra eddig 600 milliárd forintot fordított a kormány. A kormánybiztos a mostani sajtótájékoztatón is kijelentette, arra törekszenek, hogy minden falusi ember életminősége javuljon.
Összegezve a vidéknek szánt pénzeket elmondhatjuk, hogy
- 100 milliárd forint értékben használták ki az emberek a falusi otthonteremtési kedvezményt
- 2500km hússzúságban, alacsonyabb rendű állami utakat újítottak és újítanak fel
- 12 ezer nyertest hirdettek és 130 milliárd forint értékben indítottak fejlesztéseket
- renováltak majdnem 3 ezer falusi épületet, intézményt – például szolgálati lakást, óvodát, iskolát -, hogy legyenek orvosok, pedagógusok
- a kisboltokat is meg akarják menteni, újra akarják nyitni, erre is külön támogatás nyílik
Egy hozzászólás