Pick vs Veszprém: gigászi csatában, két góllal kaptunk ki az ősi riválistól a Magyar Kupa döntőjében

Hatalmas csatát vívott egymással a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében a MOL-Pick Szeged és az ősi rivális Telekom Veszprém. Hajszál híján maradtunk alul, a bakonyi alakulat 28–26-ra győzte le a Mol-Pick Szegedet, így 28. alkalommal nyerte meg a sorozatot.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, DÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 28–26 (14–12)
Szigetszentmiklós, zárt kapuk mögött.

Vezette: Hargitai, Markó

TELEKOM VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 1, J. OMAR 6 (2), Mahé 2, MORAES 5, Borozan, Strlek 3. Csere: CUPARA (kapus), B. BLAGOTINSEK 1, Nenadics 5, Lékai 3, Ligetvári, Manaszkov 2, Tönnesen, Markussen. Edző: David Davis

MOL-PICK SZEGED: MIKLER – B. Radivojevics 6 (4), J. Källman 1, Gaber, Bánhidi 3, Bodó 3, Bombac 1. Csere: KASPÁREK 5, MACKOVSEK 3, J. Canellas 1, M. Stranovsky, Ifj. Rosta M., Zsitnyikov, Sostaric 3 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–3. 9. p.: 5–5. 12. p.: 5–6. 17. p.: 8–8. 20. p.: 9–9. 24. p.: 12–11. 27. p.: 13–12. 35. p.: 16–13. 38. p.: 16–14. 44. p.: 18–17. 46. p.: 20–17. 50. p.: 21–19. 53. p: 24–20. 57. p.: 25–23
Kiállítások:
16, ill. 14 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 7/5

Már a meccs elején emberhátrányba kerültünk, az első gólt az örök rivális dobta be a hálóba. Az első perctől kezdve hatalmas volt a csata, Bogdan Radivojevics és Jonas Källman góljaival 7-5 – re vezettünk, csak a 18. percben tudott utolérni bennünket a Veszprém. A félidőben 14-12 volt a bakonyiaknak.

Joan Canellas gólja nyitotta a második játékrészt, ezt követően – pár Szeged bakit követően – meglépett a Veszprém. Itt is volt egy nagyon komoly szériánk: Bodó bombája, Radivojevics hetese, Borut Mackovsek ziccere után már csak egyetlen gól volt az ellenfelünk előnye, 18-17. Ezt követően elég volt két figyelmetlenség, pillanatok alatt 20-17 lett. A hajrára nagyon zúzós csatával és két gólos hátránnyal futottunk be, a vége 28-26 lett, a Telekom Veszprém nyerte meg a TIPPMIX Magyar Kupát.

Forrás: Pickhandball, Nemzeti Sport

Borítókép: Nemzeti Sport