Nem tudta megszorongatni a Szedeák a Falcót, de sebaj, hétfőn jön a visszavágó!

A keddi győzelmünket követően az Arena Savariában folytatódott az elődöntős párharca a Falco KC Szombathely vendégeként a Szedeáknak. 98–74 nyert végül a hazai csapat, de sebaj, hétfőn jön a visszavágó, ezúttal Szegeden!

A szegediek jól kezdték a meccset, Bognár triplájával sikerült a vezetést megszerezni. 12–18 után viszont egy 7–0-ás futással fordítani tudott a Falco, amely az első szombathelyi meccshez hasonlóan ezúttal is megnyomta a negyed végét. Védekezésben nehezen találta a ritmust a Szedeák, ráadásul Brown hamar megkapta a harmadik hibáját is még a nagyszünet előtt, ahol 13 pontos hátrányba kerültek. A szünet után a pályára visszatérő Brown hármasával tíz pontra visszajöttek, de ezt gyors öt pont követte a hazaiak oldaláról. Rengeteg gólpasszal és lepattanóval dolgoztak a hazaiak, Perl büntetőjével a húsz pont is megvolt, az utolsó negyedre így már nem maradtak izgalmak. Sebaj, hétfőn 18 órától jön a negyedik mérkőzés, ezúttal Szegeden.

Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák 98–74 (26–22, 25–16, 28–17, 19–19)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, elődöntő, 3. mérkőzés. Szombathely, Arena Savaria, 1000 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Török.
Falco: VÁRADI 10/6, BENKE 23/12, Bruinsma 16/6, Barac 13/3, Keller Á. 8. Csere: PERL 23/3, Anderson 2, Doktor 3, Kovács B., Dancsecs. Vezetőedző: Gasper Okorn.
Naturtex-SZTE-Szedeák: GOVENS 19/6, Brown 16/6, BOGNÁR 13/6, Dzseletovics 1, Dickey 12. Csere: Keller I. 3/3, Kerpel-Fronius G., 4, Kerpel-Fronius B. 6/6, Olasz, Mayer. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Doktor (38.).
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Falcónak.

Forrás: szte-szedeak.hu