Forza Italia! Olaszország az elődöntőbe küzdötte magát

4-2 – re győzte le a spanyol csapatot, így elsőként jutott döntőbe az olasz válogatott a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságon kedd este.

Európa-bajnokság, elődöntő:
Olaszország-Spanyolország 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 4-2

• London, Wembley Stadion, 57 811 néző, v.: Felix Brych (német)
  • gólszerzők: Chiesa (60.), illetve Morata (80.)
  • sárga lap: Tolói (97.), Bonucci (118.), illetve Busquets (51.)

Olaszország:
Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson (Tolói, 74.) – Barella (Locatelli, 85.), Jorginho, Verratti (Pessina 74.) – Chiesa (Bernardeschi, 107.), Immobile (Berardi, 61.), Insigne (Belotti, 85.)

Spanyolország:
Unai Simón – Azpilicueta (Llorente, 85.), Eric García (P. Torres, 109.), Laporte, Jordi Alba – Koke (Rodri, 70.), Busquets (Thiago Alcántara, 106.), Pedri – F. Torres (Morata, 61.), Oyarzabal (Moreno, 70.), Olmo

London, 2021. július 6. Gianluigi Donnarumma olasz kapus véd a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság elõdöntõjének Olaszország-Spanyolország mérkõzésén Londonban 2021. július 6-án. MTI/AP/Reuters pool/Carl Recine

A mérkőzés nagy részében a spanyolok irányítottak, de labdabirtoklási fölényük ellenére egy kontra végén az olaszok szereztek vezetést a második félidőben. Luis Enrique csapata ezt követően tovább fokozta a nyomást és a hajrában kiegyenlített, de fordítania nem sikerült. A hosszabbításban is a spanyolok tettek többet a győzelemért, de végül tizenegyespárbajra került sor, amiben az olaszok céloztak pontosabban.

A szerdai, ugyancsak a Wembley Stadionban megrendezésre kerülő második elődöntőben a házigazda angolok a dánokkal találkoznak.