Vasárnap is taroltak az MVM Szeged VE versenyzői Portugáliában: Kiss Ágnes és Nagy Bianka duplázott, Csorba Zsófia is világbajnok

Vasárnap tovább folytatódott az MVM Szeged VE versenyzőinek parádés sorozata a Portugáliában zajló utánpótlás kajak-kenu világbajnokságon. A Kiss Ágnes-Csorba Zsófia kenus páros megnyerte a 200 méteres döntőt, a Nagy Bianka-Bragato Giada kettős pedig két U23-as aranyat zsebelt be, miután 500 és 200 méteren is győztek.

KEZDJÜK AZ ELEJÉN: MÁR A SZOMBAT IS PARÁDÉSAN INDULT

Varga Katalin bravúros paralimpiai bronzérmes futama után nem kellett sokat várni, a 16 éves szegedi kenus Kiss Ágnes szombaton ifjúsági világbajnok lett a Portugáliában zajló korosztályos világbajnokságon. Arra nem volt időnk, hogy laptopot nyissunk lekörmölni a hírt, már jött is a következő arany: a Nagy Bianka-Bragato Giada kenu kettős óriási fölénnyel nyerte meg a C2 Női U23 500 méter döntőjét.

PARÁDÉS KEZDÉS, SZENZÁCIÓS FOLYTATÁS: ARANYESŐ, DE MOST NEM A SZÉP KIS HÁZRA, VASÁRNAP

A lendület nem fogyott el vasárnapra, a Kiss Ágnes-Csorba Zsófia kenus páros megnyerte 200 méteres döntőt az ifik között. A 16 esztendős Kiss Ági már a második vb-címét szerezte a 17-18 évesek mezőnyében, míg Csorba Zsófia pályafutása során először lett világbajnok.

A Nagy Bianka-Bragato Giada (Tiszaújváros) kettős is duplázott az U23-as mezőnyben, miután a szombati 500 után vasárnap 200 méteren is győzött. Az MVM Szeged VE két bronzérmet is gyűjtött, a kenus Molnár Csanád és a kajakos Ozsgyáni Bence is harmadik lett az ifjúsági párosoknál 500 méteren.

Az MVM Szeged VE négy arany- és három bronzéremnél jár a Montemor-o-Velhóban zajló vb-n.