Történelmet írt a SZEDEÁK: ezüstérem, a klub történetében először!

A klub fennállásának legfényesebb érmét szerezte meg a Naturtex-SZTE-Szedeák, akik szombat este 72-100 – as vereséggel távoztak a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar kupa döntőjéből, a debreceni Főnix Arénában.

Ez volt a csapat történetének első Magyar Kupa döntője, egyben első ezüstérme, miután a Falcót követően az Albát is legyőzték a sorozatban, a rivális ezúttal a Szolnok volt, amelyet decemberben hazai pályán legyőztek, idegenben viszont, a szezon első tétmeccsén egy ponttal kaptak ki tőlük. Sajnos a második ismétlődött meg, bár a végén derekasan feljött a szegedi különítmény, a végeredmény 72-100 lett az Oljabányásznak, a Szedeák pedig a jól megérdemelt ezüsttel jöhetett haza.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Szolnoki Olajbányász 72–100 (16–26, 19–26, 19–28, 18–20)
Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar kupa döntő, Debrecen, Főnix Aréna, 2000 néző. Vezette: Benczur, Földházi, Praksch.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons 17/9, Balogh, Cook 18/3, Bognár 12/3, Alston 5. Cserék: Polányi 2, Davis, Keller 9, Szatmári, Kerpel-Fronius 2, Filipovics 5, Mayer 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Szolnok: Pongó 10/6, Badzim 23/18, Kovács 8/6, Subotic 16/6, Taiwo. Cserék: Young 8/3, Pallai 9/9, Rudner 2, Cummings 17/6, Cakarun 7, GilszkiVezetőedző: Gasper Potocnik.