Mészáros Lőrinc szerint nehéz időkben nagy tudás kell
A háborús helyzet miatt nehéz évek következnek Magyarország, Európa és a világ számára, hiszen gazdasági és energiaválság indult el, mondta Mészáros Lőrinc nagyvállalkozó, a Mészáros Alapítvány alapítója kedden Balatonalmádiban, a Mészáros Alapítvány VI. konferenciáján. Mészáros Lőrinc úgy vélte, ilyenkor van szükség nagy tudásra, amellyel a hallgatók az egyetemeken tudnak felvérteződni.
A FELSŐOKTATÁSBAN TANULÓK SZÁMÁRA INDÍTOTT ÖSZTÖNDÍJRENDSZERT A VÁLSÁG IDEJÉN IS FENNTARTJÁK
Mint mondta a nagyvállalkozó, a felsőoktatásban tanulók számára indított ösztöndíjrendszert a válság idején is fenntartják, a Mészáros Csoportnál bevezetett megszorítások nem fogják érinteni sem az ösztöndíjakat, sem a karitatív tevékenységeket. Tervben volt az ösztöndíjemelés, de azt a következő tanévben biztosan nem tudják megoldani, középtávon azonban szeretnének rajta emelni.
A CÉLOK KÖZÖTT SZEREPEL, HOGY 2030-IG A VILÁG 100 LEGJOBBJA KÖZÉ KERÜLJÖN EGY MAGYAR EGYETEM
A konferencián a felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár, Hankó Balázs arról beszélt, hogy a magyar nemzet ellenállóképességét, szuverenitását erősíti, ha versenyképes egyetemei vannak. Az elmúlt két évben a felsőoktatást érintő átalakulás azt célozta, hogy olyan hallgatók jöjjenek ki az egyetemekről, akik a változó munkaerőpiaci kihívásokra innovatív válaszokat tudnak adni. A rugalmasabb modell bevezetésétől, a két és félszeresére nőtt finanszírozástól és az alapítványi fenntartástól azt várják, hogy az intézmények jelentősen előre lépjenek az egyetemi rangsorokban – fűzte hozzá. Hankó Balázs a célok között említette, hogy 2030-ig a világ száz legjobbja közé kerüljön egy magyar egyetem, illetve legalább három intézmény kerüljön be az Európai Unió legjobb 100 egyeteme közé.
FŐ TÉMA AZ OROSZ-UKRÁN HÁBORÚ
A Mészáros Alapítvány konferenciája az orosz-ukrán háború biztonságpolitikai, gazdasági és társadalmi következményeire fókuszál, a kétnapos rendezvényen mintegy 200 ösztöndíjas vesz részt. Előadást tart többek között Prőhle Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem stratégiai tanulmányok intézetének igazgatója, Kandrács Csaba, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.
Forrás: MTI
2 hozzászólás