Végre ezt is leírhatjuk: nyert a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában!

Nagyon kellett már a folyamatos vereség után ez a győzelem. Külön öröm, hogy mindez itthon történt, a Pick Aréna közönsége előtt. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában remekeltünk, a végeredmény: Pick Szeged – Elverum: 30–23

A találkozó előtt mindkét csapat pont nélkül állt a csoportban, a Szegednél pedig Mikler, Frimmel és Bánhidi sérülés miatt nem játszott. Mi voltunk a találkozó esélyesei, de természetesen volt izgalom bennünk szurkolókban, hogy végre jöjjön a nemzetközi siker is.

Külön érdekesség, hogy Elverum kapujában Emil Kheri Imsgard kezdett, akinek jövő évi szegedi szerződéséről pár hete írtunk a Szeged365 family-nek. A találkozón végig vezettünk, sőt elsősorban Rosta Miklós és Dean Bombac jó játéka mellett egyszer sem engedtük vezetéshez a Norvégokat. A szünet után még nagyobb sebességre kapcsoltak a kékek, és egy pár perces időintervallumot nem nézve, esélyt sem adtunk a vendégeknek. Végeremény: Pick Szeged – Elverum: 30–23

A mérkőzés után Juan Carlos Pastor mester elmondta: “Nagyon jól játszottunk, ez az a Szeged amit szeretek látni. Nagyon jól védekeztünk, van még hova fejlődni a játékban, de ez az amit szeretek látni ami ma történt a pályán.”