Szép volt Szeged! A kosaras fiúk megszerezték első idegenbeli győzelmüket!

Megszereztük első idegenbeli győzelmünket

Kötelező győzelem volt ez Nyíregyházán, hiszen a házigazdák még nyeretlen ül álltak a bajnokságban. Szerencsére ez maradt is így: Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)

A mostmár két győzelemmel álló Szeged csapatából még mindig hiányzik Kerpel-Fronius Balázs és Szatmári Zsombor, akik továbbra sem bevethetőek a keretünkből.

A Nyíregyháza 13-9-és szegedi vezetésnél kért elsőként időt, de 16-15-nél már a hazaiaknál volt az előny. Wesley Person -nak giga gratula, két csodaszép triplát is bevágott, így hat ponttal vezettünk, 18–24.

Person teljesen beindult, elkapta a fonalat: zsinórban nyolc pontot szerzett, miközben azért egy kis hiba is becsúszott, mivel kihagyott egy büntetőt közben. Sztarovlah triplájával azonban már több mint tíz ponttal vezettünk, de a félidő végéhez közeledve a Nyíregyháza felzárkózott, az utolsó percre csak négy pont maradt előnyünkből. Bodnár és Washington pontjaival végül hatpontos előnnyel mehettünk szünetre.

Washington hármasaival megnyugtató, 11 pontos előnyből kezdhettük az utolsó negyedet, 63–52-re vezettünk az utolsó tíz perc előtt, de a Nyíregyháza nem adta fel! Kemény küzdelem volt az utolsó negyedben is, de a végjátékban ezúttal koncentráltan játszottunk, és nem engedtük ki a kezünkből a meccset, hiába jött vissza még egyszer négy pontra a Nyíregyháza, Washington majd Bognár büntetőivel lezártuk a meccset – ezzel megvan az első idegenbeli győzelem. Most szombaton ismét idegenben, ezúttal a DEAC otthonában játszik a NATURTEX -SZTE-Szedeák. Mérkőzés részletes adatai:

Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 78–86 (18–24, 18–18, 16–21, 26–23)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 8. forduló. Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Benczur, Sörlei, Szilágyi.
Nyíregyháza: PERRY 23/3, Mokánszki, Dickerson 20, Bazsó 9/3 , WILLIAMS 8. Csere: Dolezaj 4, Kass, Kiss, Henderson 14, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 24/12, Polányi, Sztarovlah 13/6, BOGNÁR 13, ROBERSON 20. Csere: Balogh, Person 10/6, Kovács 4, Filipovics 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kipontozódott: Williams (40.), ill. Sztarovlah (35.).