Ösztöndíjat ajánlott fel a dél-koreai Csungang Egyetem a mesterséges intelligencia területén kutató magyar egyetemistáknak, melyben az SZTE hallgatói is részt vehetnek
Együttműködési megállapodást kötött több magyar felsőoktatási intézménnyel a dél-koreai Csungang Egyetem (Chung-Ang University, CAU), amely a mesterséges intelligencia területén tanuló és kutató öt magyar hallgatónak ajánlott fel ösztöndíjat. A megállapodást aláíró egyetemek egyike a Szegedi Tudományegyetem, így az SZTE hallgatói előtt is nyitva áll ez a lehetőség.
ORBÁN VIKTOR ÉS AZ AKKORI DÉL-KOREAI ELNÖK TAVALY ŐSSZEL ÍRTÁK ALÁ A MEGÁLLAPODÁST
György László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a dokumentumok keddi budapesti aláírásakor emlékeztetett: Orbán Viktor miniszterelnök és Mun Dzse In akkori dél-koreai köztársasági elnök tavaly ősszel írtak alá együttműködési megállapodást arról, hogy egy dél-koreai kampuszt hoznak létre Magyarországon.
A DÉL-KOREAI EGYETEM ÖT MESTERSÉGES INTELLIGENCIA DOKTORI KÉPZÉST AJÁNLOTT FEL
Ennek első lépése, hogy CAU-val közösen képzési programot indítanak, és a dél-koreai egyetem öt mesterséges intelligencia doktori képzést ajánlott fel magyar egyetemeknek – közölte. Az államtitkár elmondta, a CAU azon tíz dél-korai egyetem között van, amelynek a mesterséges intelligencia képzéseit a dél-koreai állam támogatja. Az 1916-ban alapított egyetemnek mintegy 32 ezer hallgatója van, és a kutatás-fejlesztési bevételei ebben évben meghaladták a 70 milliárd forintot.
A dokumentumokat György László, Pak Szang Kju, a CAU elnöke, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és Széchenyi István Egyetem képviselői írták alá.
Forrás: MTI
Egy hozzászólás