Mindenmás

Napi pakk: hószállingózás, 3 fok, Rátkai Sándor és Kállay-Saunders András születésnap

Végre itt a szombat, eljött a pihenés ideje Szegeden! Készülj viszont arra, hogy hószállingózás és szél borzolja majd a kedélyeket városunkban. Napközben is csak 3 fok lesz, így nem árt rétegesen öltözködni. Ma egyébként különleges évfordulót ünneplünk, ugyanis pontosan 109 éve látta meg a napvilágot Rátkai Sándor, a szegedi papucs mestere. Reggelizz egy nagyot, és vágj bele a hétvégébe a Szeged365-tel!

NÉVNAPOSOK ÉS A SZEGEDI PAPUCS

Nagyon boldog névnapot kívánunk Nektek:

 • Károly,
 • Karola,
 • Ágnes,
 • Amália,
 • Gyula,
 • Inez,
 • Margit,
 • Péter,
 • és Tamás!

Egészen pontosan 109 éve született Rátkai Sándor népi iparművész, a kézzel varrott, kifordított szegedi papucs mestere. Úgy tartják, hogy “nincsen párja a szegedi papucsnak”. A mondás azért alakult ki, mert a jobb és bal lábas papucs egyforma, a lábon alakul ki a különbség.

Rátkai Sándor, 92 évesen, a szegedi papucs történetét bemutató kiállítás megnyitóján. Fotó: MTI, Németh György.

Mindezek mellett ezen a napon született még:

 • Kern András, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész, rendező, író, énekes, humorista,
 • Börcsök Enikő színésznő (Édes Emma, drága Böbe, Magyar szépség),
 • Elijah Wood amerikai színész (A Gyűrűk Ura),
 • valamint Kállay-Saunders András amerikai–magyar énekes, előadó, producer és zeneszerző.

HÓSZÁLLINGÓZÁS ÉS FELHŐS IDŐ

Szombaton leginkább felhős, borongós időre számíthatunk Szegeden, ugyanakkor van némi esély kisebb havas esőre és hószállingózásra is a városunkban. Az északi-északnyugati szél továbbra is többfelé élénk, helyenként erős lehet. Reggel 0, napközben 3 fok lesz Szegeden.

PROGRAMOK MINDEN MENNYISÉGBEN

Egy kicsit csapadékos, de végre igazi télies idő várható a hétvégén Szegeden. Ami viszont jó hír, hogy ennek ellenére sem kell attól tartanunk, hogy nem lesznek programok a gyönyörű városunkban, hiszen:

 • az éjszakai élet pezsegni fog a hétvégén,
 • lesz egy csomó mérkőzés, amit a haverokkal közösen nézhetsz a Belváros szívében,
 • családi informatikai nappal
 • és stílustanácsadással is készülnek Szegeden,
 • de akár mozizhatunk is egyet!

Összeszedtük a legtutibb programokat a hétvégére, mutatjuk a Kikapcs rovatunkban:

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb