SportSzegedi Arcok

Év végi büszkeség: harmadik helyen végzett a Szegedi Vízisport Egyesület az idei parasport egyesületi rangsorban

A Budapesti Honvéd Sportegyesület, illetve a parasportolókat tekintve a Vasas SC lett 2023 legeredményesebb hazai sportegyesülete – közölte szombaton a Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ). Utóbbi kategóriában külön öröm számunkra, hogy a rangsorban az MVM Szegedi Vízisport Egyesület végzett a 3. helyen – számolt be a jó hírről a klub.

A Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) által minden esztendőben elkészített, az adott évben szerzett olimpiai és paralimpiai pontok alapján számított nem hivatalos sportegyesületi rangsor élén 2023-ban 39 olimpiai ponttal a Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE), míg a parasport egyesületi rangsor élén 31 paralimpiai ponttal a Vasas Sport Club végzett. Utóbbi kategóriában egy szegedi klub is felfért a dobogóra, ugyanis az MVM Szegedi Vízisport Egyesület a harmadik helyen zárt az említett rangsorban. A sportegyesületek eredményességi rangsorát a SOSZ az adott évben rendezett Európa-bajnokságokon, Európa Játékokon, Világbajnokságokon és az Olimpiai- és Paralimpiai játékokon az olimpiai és a paralimpiai versenyszámokban szerzett olimpiai és paralimpiai pontok alapján készíti el. Mutatjuk mindkét rangsor első hat helyezettjét: a sportegyesületi rangsor helyezettjei: