Ezüstérem jön Szegedre! A Nádas-Tótka férfi kajak kettes második lett férfi 500 méteren

Hatalmas meccset vívtak az ausztrálokkal, de végül a Nádas Bence, Tótka Sándor kajak kettes ezüstérmet szerzett pénteken 500 méteren a párizsi olimpián. Így egy szépen csillogó érmet hoz Nádas Bence Szegedre!

Az ebben a számban világ- és Európa-bajnok Nádas és a tokiói olimpián K-1 200-on aranyérmes Tótka a középfutamból másodikként jutott tovább. A friss Eb-győztes magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba. A Nádas, Tótka kajakos páros a magyar küldöttség 14. érmét szerezte a párizsi olimpián.

A nőkénél két érem is született! Olimpiai ezüstérmes a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra páros, Pupp Noémi és Fojt Sára pedig bronzérmes kajak 500 méteren!