Kikapcs

Különleges tárlattal rukkolt elő a Móra Ferenc Múzeum Szegeden: Michelangelo-, Van Gogh- és anime-stílusban alkották újra a mesterséges intelligencia segítségével az Ásító inast

A mesterséges intelligencia értelmezte újra Munkácsy Ásító inas című festményét, többféle művészeti stílusban. A szegedi Móra Ferenc Múzeum ezekből az MI által készített alkotásokból nyitott kiállítást a Munkácsy-tárlathoz kapcsolódóan – jelezte szerkesztőségünknek pénteken az intézmény.

Azt írták, hogy egy újszerű kamarakiállítással jelentkezik a Móra Ferenc Múzeum a jelenleg látható Munkácsy-kiállítás kapcsán. Munkácsy Mihály ikonikus alkotását, az Ásító inast gondoltatták újra a mesterséges intelligenciával különböző művészeti stílusokban. A tárlat létrehozásának célja az volt, hogy megmutassák, milyen egyedi módon használható az MI a hagyományos kiállítások kapcsán.

TÖBB MINT 70 KÉP SZÜLETETT

A projektet a múzeum grafikusa, Magyar Milán bonyolította le, aki az egyik képalkotásra létrehozott mesterséges intelligencia programot „kérte meg” arra, hogy az Ásító inast alkossa újra különböző parancsok alapján. A feladat nem bizonyult könnyűnek: noha pontos utasításokat kapott az MI, mégsem született olyan kép, mely az eredeti festmény minden elemét pontosan megjelenítette volna.

A kiállításon több, mint 70 MI által generált képet láthatnak az érdeklődők.

Az Ásító inas megjelenik barlangrajzokon, egyiptomi és ókori görög alkotásként, Michelangelo, Klimt vagy éppen Van Gogh stílusában. Továbbá találkozhatunk pop art, cyberpunk-, graffiti- és anime- újraértelmezésekkel is. Mindemellett a tárlaton ismertetik a projekt menetét, kihívásait és nehézségeit.

“Az Ásító inas, én és MI” című kiállítás 2024. november 17-ig látható a Móra Ferenc Múzeumban.

Fotók: Móra Ferenc Múzeum.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb