Rendhagyó kiállítás érkezik az újszegedi Délvidék Házba, mutatjuk a részleteket
A Magyar Kultúra Napja alkalmából, január 22-én, 18 órakor egy rendhagyó kiállítás megnyitójával indítják az évet az újszegedi Délvidék házban. Recskó Béla zentai festő alkotásait lehet majd megtekinteni, Történelmünk néma tanúi címmel.
A Történelmünk néma tanúi című tárlat hosszú múltra tekint vissza, hiszen 2012 óta tartó folyamatos munka eredménye, amelyet a művész az életművének tekint. Első alkalommal, a teljes kollekciót a zentai közönség láthatta 2024 őszén, most pedig a képekből egy-egy válogatás vándorkiállításként a Magyar Házak Hálózatában kerül bemutatásra, hogy azután szélesebb Kárpát-medencei körútra induljon.
A TÁRLAT RECSKÓ BÉLA ÉLETMŰVE
Recskó Béla Pro Urbe Életműdíjjal kitüntetett festőművész és kopjafafaragó Zentán született 1948-ban. 1970 óta van jelen a város képzőművészeti életében, és számos önálló, illetve csoportos kiállítást tudhat maga mögött. 2008 óta pedig kopjafafaragással is foglalkozik. A Tisza-parton található háromágú kopjafával az 1944-es magyarellenes vérengzések áldozatainak állított emléket, a Wass Albert tiszteletére faragott kopjafája pedig Zenta főutcáját ékesíti.
FEBRUÁR VÉGÉIG TEKINTHETJÜK MEG A TÁRLATOT
A kiállított műveket Koczor György Ybl Miklós díjas építész méltatja és nyitja meg, Dömötör Mihály fotóművész pedig párhuzamot von az alkotások festészeti stílusa és a fotográfia között. A január 22-én, 18 órakor kezdődő ünnepélyes megnyitó színvonalát a SZTE Zeneművészeti Kar Gitár Tanszékének hallgatója, Kocsis Márton és Dózsa Gabriella zenetanár – karvezető teszik színesebbé. A tárlat február végéig lesz megtekinthető munkaidőben a Délvidék Ház Újvidék termében.