A fémet és a téglát is lekörözi a KöltözzMa forradalmian új terméke, mutatjuk, mitől annyira környezettudatos a grafitos, magnézium-oxidos SiP paneljük
,,Nem attól lesz környezettudatos egy építkezés, hogy az építési helyszínen nem keletkezik hulladék” – kezdte beszélgetésünket nemrég Nádasdi Csaba, a KöltözzMa alapítója. A deszki vállalkozás fejét arról faggattuk, hogy valójában mennyire is környezettudatos az az alapanyag, amit a KöltözzMa használ, vagyis esetünkben a grafitos, magnézium-oxidos SiP panel. Spoiler alert: teljes mértékben az.
A környezettudatosságot tehát nem az építési helyszínen keletkező hulladék határozza meg, arra sokkal inkább az úgynevezett EPD nyilatkozatból lehet következtetni. Mint Nádasdi Csaba, a KöltözzMa alapítója mesélte nekünk, ez egy terméknyilatkozat, ami röviden és tömören az építéshez használt termék életútját mutatja be, ezzel természetesen a KöltözzMa-csoport saját terméke, a grafitos, magnézium-oxidos SiP panel is rendelkezik. Az ebben a nyilatkozatban található érték mutatja meg végül azt, hogy az adott alapanyag mennyire “zöld”, összehasonlításképpen:
- A KöltözzMa által használt SiP panel karbonlábnyoma 19,6 kg/négyzetméter
- egy fémváz esetében ez 29 kilogramm,
- tégla esetében pedig 62 kilogramm
Minden további infót, a 100%-ban környezettudatos, grafitos, magnézium-oxidos SiP panelről és a zöld építkezésről Nádasdi Csaba, a KöltözzMa alapítója mond:
A forradalmian új megoldásokkal dolgozó, tetőszerkezeteket és grafitos MgO SIP paneles gyorsházakat egyaránt építő vállalkozást IDE kattintva találod meg, az oldalukon egy profi kalkulátort is találsz, ahol építkezés előtt pontosan ki tudod számolni, mennyi az annyi.