Lenyomták a Teslát: a Szegedre gyárat építő BYD lett a világ első számú elektromos autógyártója

A BYD árbevétele 2024-ben átlépte a 100 milliárd dolláros határt, ezzel megelőzte a Teslát. A hamarosan Szegeden is gyárat nyitó kínai cég tavaly több mint harmadával növelte a nyereségét és csaknem harmadával az értékesítési árbevételét.
A Szegeden rohamtempóban építkező BYD 2024-ben 5,6 milliárd dollár nyereséget könyvelt el, az értékesítési árbevétel pedig 107,2 milliárd dollárra nőtt. A vállalat 4,25 millió autót értékesített, ebből 1,76 millió tisztán elektromos volt. A BYD az idei évre 5 és 6 millió autó közötti értékesítést vár – írja a Telex.
AZ ELADÁSOK SZÁMÁBAN A TESLA VEZET
A Tesla 2024-ben még mindig kissé a BYD előtt járt a tisztán elektromos autók globális eladási számában, amely 1,79 millió darabot tett ki. Az árbevételét tekintve azonban – amely 97,69 milliárd dollár volt tavaly – a BYD mostanra megelőzte.
A BYD TÖLTŐRENDSZEREKET IS GYÁRT
A BYD nem csak autógyártással foglalkozik, hiszen nagy volumenekben gyárt elektromos energiatároló rendszereket is. A kínai cég nemrég mutatott be egy olyan töltőrendszert, amely lehetővé teszi, hogy autóinak akkumulátorát 5 perc alatt 400 kilométeres hatótávra töltse fel. A Teslának azonban az év eleji statisztikák szerint nem megy túl jól mostanában. Európában jelentősen csökkent a Teslák iránti kereslet.