Mindenmás

Hosszú éveken át hamis hirdetésekkel vert át embereket egy csaló, országszerte több mint 200 áldozatot azonosítottak a hódmezővásárhelyi rendőrök

Éveken keresztül hamis hirdetéseket tett közzé egy székesfehérvári férfi az interneten. Mint az egyenruhásoktól megtudtuk, a hódmezővásárhelyi rendőrök országszerte több mint 200 sértettet hoztak összefüggésbe az általa elkövetett csalásokkal.

A történet úgy szól, miszerint a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságra érkezett egyik bejelentés szerint egy mártélyi lakosnak nagyon megtetszett az interneten egy férfi által rendkívül kedvező áron kínált telefon. A megegyezés szerint a nő az egyik ismerőse segítségével előre átutalta a pénzt, azonban a csomag nem érkezett meg több nap elteltével sem.

2,1 MILLIÓT CSALT KI A FÉRFI

A rendőrség közleménye szerint a mártélyi illető ekkor felkereste a hirdetőt, aki hitegetni kezdte azzal, hogy csak elakadt valahol a küldemény, máskor pedig arra hivatkozott, hogy a szállítás során összetört a mobilkészülék, és a csere eltarthat egy darabig. Végül, miután pénzvisszafizetést kért az eladótól, többé már nem tudta elérni. A nyomozás során kiderült, hogy nem egyedi esetről volt szó, ugyanis a rendőrök 204 sértettet hallgattak ki. Mindegyiküknek egy 32 éves székesfehérvári lakos álprofilokon, különböző internetes oldalakon keresztül kínált olyan elektronikai eszközöket 2018. június és 2024. május között, amelyek soha nem voltak a birtokában. A gyanúsítottként kihallgatott férfi vallomásában beismerte a bűncselekmények elkövetését, melyek során közel 2,1 millió forintot csalt ki a vevőitől.

LEGYÜNK ÓVATOSAK!

Az üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt indult eljárást a rendőrök a napokban lezárták, és az iratokat megküldték az ügyészségnek. A hasonló esetek elkerülése érdekében az alábbi jó tanácsokra hívják fel a figyelmet:

  • Fizessünk virtuális kártyával, ez egy olyan speciális eszköz, amit az online világban használhatunk, és eseti jelleggel, a vásárláshoz éppen szükséges összeggel tölthetjük fel.
  • Csakis biztonságos hálózatról indítsunk tranzakciót, óvatosan a nyílt internettel!
  • Érdemes az utánvételi lehetőséggel élni.
  • A vásárlás előtt mindenképpen nézzünk utána a hirdetőnek és olvassuk el a róla szóló értékeléseket!
  • Legyenek gyanúsak a hihetetlenül jónak tűnő ajánlatok!
  • Bankkártya adatainkat ne adjuk meg ismeretleneknek, és a kérésükre ne töltsünk le alkalmazásokat a telefonunkra, a laptopunkra, az asztali számítógépünkre, illetve a tabletünkre se!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb