Szegeden debütált a Reménytelenül – József Attila pszichoanalízise című film, a rendező és főszereplő társaságában

Április 4-én a Kárpátia Filmszínházban mutatták be premier előtt a Reménytelenül – József Attila pszichoanalízise című filmet. Az esemény különlegességét fokozta, hogy a vetítés után Rózsa Gábor rendező és Michl Juli főszereplő személyesen válaszoltak a közönség kérdéseire.
Április 4-én, pénteken este a szegedi Kárpátia Filmszínház adott otthont a Reménytelenül – József Attila pszichoanalízise című film premier előtti vetítésének. Az esemény iránt hatalmas volt az érdeklődés; a nézők izgatottan várták, hogy elsőként láthassák a magyar költő életének egy különleges szakaszát bemutató alkotást. A vetítés után a közönség hosszan tartó tapssal köszöntötte a jelenlévő alkotókat, Rózsa Gábor rendezőt és Michl Juli főszereplőt.
A film Gyömrői Edit (Michl Juli) és József Attila (Sütő András) kapcsolatát dolgozza fel, bemutatva a költő lelki vívódásait és terápiás üléseit. A vetítést követő beszélgetés során a közönség betekintést nyerhetett a forgatás kulisszatitkaiba, a karakterek megformálásának folyamatába, valamint a film készítésének kihívásaiba. Több pszichológus is felszólalt, akik szakmai szemmel méltatták az alkotás hitelességét és mélységét. Egy budapesti József Attila-rajongó pedig személyes élményeit osztotta meg a költő műveivel kapcsolatban, kiemelve, hogy a film hűen tükrözi a versekben megjelenő érzelmi világot.
A Kárpátia Filmszínház ezzel az eseménnyel ismét bizonyította, hogy fontos szerepet tölt be Szeged kulturális életében, lehetőséget teremtve a közönség számára, hogy közelebbről is megismerkedjenek a hazai filmművészet kiemelkedő alkotásaival. A Reménytelenül hivatalos premierje április 10-én lesz, de a szegedi közönség már most betekintést nyerhetett ebbe a különleges filmbe, amely mélyen megérintette a jelenlévőket.
József Attila és Gyömrői Edit kapcsolata a valóságban is rendkívül összetett volt. Gyömrői Edit, a korszak egyik első női pszichoanalitikusa, terápiás üléseken foglalkozott a költővel. Az ülések során kialakult mély érzelmi kötődés inspirálta József Attilát több versének megírására is, amelyekben kifejezte iránta érzett ambivalens érzéseit.